| iReflect a întrebat:

Dacă am făcut sex fără prezervativul dar nu am fost atat de exitat si eram departe de a-mi da drumul dar am observant ca îmi curge a un lichid transparent si foarte puțin, asta se întâmplă de fiecare data când ma masturbez (când inceput sa ma exit) si mi-e frica sa nu rămâna insarcinata, sexul a foarte puțin, aproximativ 5 min

5 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Dacă nu-ți dorești o sarcină de ce faci sex neprotejat? Nu trebuie sa dureze o ora a cineva sa rămână însărcinată. Cu siguranța esta de lichidul preejaculator, de obicei contine foarte putini spermatozoizi, sunt foarte slabe șansele sa se formeze o sarcina. Folosește protecție, așa, nu vei mai sta cu grija data viitoare happy

| Celcestietot a răspuns:

Poate sa dureze oricat, tot sunt sanse.

| Valentina8 a răspuns:

"Sexul a fost foarte putin" asa si?
Inainte sa faci sex nu ti-a fost frica de posibilitatea de a ramane insarcinata sau abia dupa ti-a venit grija?
Sunt putine, dar oricum sunt sanse de a ramane insarcinata.

| BoboBobo6717 a răspuns:

Tot vă aud cu lichidul preejeculator. Eu, de când mi-am început viața sexuală, asta cam de 13 ani de zile, am făcut-o neprotejat. O făceam doar cu prezervativ rar, doar pentru partener, sä poată ejacula înăuntru. Nu am rămas niciodată însărcinată. Am folosit doar metoda retragerii și atât.

| Jdjdjd a răspuns:

Acela se numește lichidul preejaculator.Sunt cazuri in care se poate găsii și spermatoid…rare cazuri de sarcina! Nu cred ca ramai gravida.Nu uita data viitoare sa te protejezi dacă nu vrei o sarcina nedorita