| Ana_5104 a întrebat:

Daca am facut sex neprotejat, iar apoi am luat escapelle(pilula de a2a zi ) dupa cateva ore de la actul sexual exista vreun risc sa raman insarcinata? sau sa se intample altceva?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Allexis a răspuns:

Vad ca v-ati facut un obicei din a lua pilula de a doua zi ca pe bomboane... Foloseste prezervativ, o sa plangi peste cativa ani ca ai luat pilule d-astea fara indrumare medicala. Efectele pe termen lung ale pilulei de a doua zi sunt crunte.