| angelinthedark a întrebat:

Daca am facut sex pentru prima oara si eram in a 5 a zi de menstruatie, fiind ultima zi, iar el s-a terminat in mine, cam care sunt sansele sa fiu gravida? Eu am fost virgina, el a zis ca nu s-a terminat in mine, nu am simtit nimic, dar totusi nu stiu sigur si mi-e teama, eram pe stop dar era ultima zi si nu mi-a curs mult sange, oare e posibil sa fi ramas, simptome nu am, ce-i drept e cam devreme pentru asta, ce credeti, care sunt sansele?

Răspuns Câştigător
| cami_5314 a răspuns:

Sansele sa fii gravida exista, in ciuda faptului ca tu ai fost a 5-a zi de ciclu, in ciuda faptului ca 'el nu s-a terminat in tine'. Faptul ca ai fost virgina nu conteaza, poti ramane gravida fara probleme daca ai avut doar un act sexual. De ce ai riscat? Bine faptul ca ai fost la menstruatie scad sansele ca tu sa si ovulezi in timpul asta si deci scad sansele sa ramai gravida. Dar totusi...iti permiti sa risti? Dar sanatatea ta iti permiti sa risti? Foloseste prezervativul!
Simtome sa ai acum este mult prea devreme. Daca o sa ai ceva simtome o sa fie peste o luna cand o sa trebuiasca sa-ti vina iar ciclul.
In concluzie : sanse sa ramai gravida cand faci sex fara protectie sunt, chiar daca faci sex cand esti pe stop; sanse sa ramai gravida cand el nu ejaculeaza in tine exista, chiar daca esti sigura ca nu a facut asta; virginitatea nu te protejeaza nici impotriva unei sarcini dedorite nici impotriva unei boli. Acum fa un test de sarcina peste o luna daca nu iti vine ciclu si alta data FOLOSESTE PREZERVATIVUL! Si nu uita marea intrebare: iti permiti sa risti?

14 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Fa un test de sarcină şi scapi de îndoieli. Exista şanse să rămâi însărcinată dar sunt destul de mici în acea perioadă

| tyana a răspuns:

Daca ai ciclu regulat atunci sansele sunt minime pentru ca nu erai in perioada de ovulatie.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Simptome nu poti avea decat peste 3-4 saptamani. Sansele de sarcina sunt de cam 5%, daca el este foarte foaret sigur ca nu a ejaculat. Dat fiind ca erai virgina, riscul e ceva mai mare, fiindca e posibil sa se priduca o ovulatie spontana. Totusi, undeva intre 5 si 10% e riscul real.

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Daca el spune asta, ar trebui sa-l crezi, este iubitul tau. daca tu ramai gravida, el va fi tatal copilului, va fi si el vinovat, nu neaga acum ca sa fie rau mai tarziuhappy

| Robert5678 a răspuns:

Eu spun sa iei o tableta anti-conceptionala.Desigur,cel mai bine e sa consulti un medic, sa iti prescrie tipul de tablete potrivit, pentru ca daca ei tipul gresit, pot avea efecte secundare.Partea buna e ca acele tablete poti sa le iei si dupa alte acte sexuale, in timpul maxim de 72 de ore de la actul sexual. Daca crezi ca au trecut mai mult de 72 ore, fa-ti analize.Eu iti urez noroc.Insa altadata este mai bine sa folositi prezervativ.

| IloveCats a răspuns:

5-10 % sa ramai.

| mayapop a răspuns:

Incearca un test de sarcina... sau pe un site cu teme de genu acesta. vei primi mai multe raspunsuri

| visatoare a răspuns:

Sunt sanse mici dar totusi exista...Acum depinde si daca ai menstruatia regulata.

| madalicious a răspuns:

V-ati protejat?

Acum vad ca ai inceput si u ca ceilalti useri cu intrebari de astea. straight face
Dar ca sa-ti raspund sansele sunt de 10% neprotejat si putin probabil sa fi ramas insarcinata daca v-ati protejat.

P. S. Data viitoare foloseste prezervativul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nici o treaba ca erai virgina, pacat insa ca te-ai grabit...in fine ideea este urmatoarea ar trebui sa iei anticonceptionale ca sa fii mai sigura pe viitor iti recomand NOVYNETE nu ingrasa nu sunt scumpe etc etc,. Asa avand in vedere ca ti s-a oprit menstruatia e normal asa se intampla cand faci sex la stop. Apoi in mod normal ai trei zile teoretice dupa menstruatie in care nu risti sa ramai insa am prietene care au ramas si fara sa dea in ele si fara sa fie dupa ciclu sau inainte daca a ramas unul pe teava cum se spune poti sa ramai.ACUMA SA NU TE SPERII INCA! Mergi la farmacie si iei surecheck e un test de sarcina cel mai bun.Asa si asta il poti face la 14 zile dupa actul acela sexual sau cum ii spune. O sa FII mult mai linistita.ai gj de tine

| catthshshshs a răspuns:

Sanse exista, chiar daca nu sunt mari.Atentie mare in viitor, nu va mai jucati cu sexul neprotejat.

Răspuns utilizator avertizat
| Papusha_Love_1996 a răspuns:

Sansele sa fii gravida sunt ff mari

| piisycutzza a răspuns:

S-ar putea sa sa fii gravida