| MarYoBenucci a întrebat:

Daca am facut sex. si mi-am dat drumu foarte putin in "ea" dupa ce mi-am dat drumu am trimis-o la baie sa se spele la "pasarica" pe si in happy exista vre`un risc de a ramane?

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Da normal ca exista! Metoda asta cu ''spalatul'' nuare nici un efect! spermatozoizii sunt minusculi nu se vad! nu ai cum sa spui''gata ma spalai nu mai e nici unul''! daca ti-ai dat drumul in ea trebuia sa ia pastila de a 2 a zi!~ Sunteti 2 incosntienti! daca vei fii tata iti sunt nasa~ daca nu te felicit inseamna ca esti norocos si ar trebui sa joci si la super bingo!

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, exact acelasi risc pe care l-ar fi avut daca ai fi ejaculat complet si daca nu s-ar fi spalat. Spalatul are o eficienta foarte mica, nesemnificativa ca metoda contraceptiva. Iar despre partea cu ejaculatul partial nu conteaza. Oricat de mica ar fi picatura de sperma, ea contine sute de mii de spermatozoizi.
Nu ii iei nici o pastila ed a doua zi, o duci maine dimineata la ginecolog. Pastila de a doua zi nu se administreaza dupa ureche, ea este o "bomba cu hormoni". Se administreaza numai si numai daca ti-o recomanda ginecologul dupa consult.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bineînțeles că este posibil să rămână însărcinată. Este suficient o picătură de lichid seminal și ea să mai fie și la ovulație că ați reușit amândoi să aveți probleme.
Spălatul este pentru igienă nu pentru a preveni o sarcină.
Documentează-te bine și folosește prezervativul, nu te mai juca prostește, în bătaie de joc.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Depinde, daca era in perioada nefertila, adica primele 9 zile de la prima zi de menstruatie sau ultimele 9 ale ciclului( asta in cazul in care are menstrele regulate), s-ar putea sa nu ramana insarcinata. In legatura cu contraceptia de urgenta, sa stii ca nu e voie de apelat la ea decat o data pe an, da dereglari hormonale importante.

| Malvina24 a răspuns:

Eu nu te critic iti spun doar sa fii cat mai atent o pastila costa in jur de 50-60 de lei! sunt cabinete de planing familial unde se da gratuit!

| Farcas a răspuns:

Dupa ce ti-ai dat drumu in ea, degeaba ai mai trimis`o sa se spele, ca doar nu crezi spermatozoizii iasa la spalat. Odata ce le-ai dat drumul acolo, acolo raman si iti fac treaba. Sfatul meu e sa faca prietena ta un test de sarcina, dar frumos ar fi sa il cumperi tu happy

| anna01 a răspuns:

Nu trebuie sa versi o galeata de sperma ca fata sa ramana insarcinata, este de ajuns ca un singur spermatozoid mai vioi sa atinga tinta si... o sa te bucuri de reduceri la scutece si biberoane.Depinde si de perioada ciclului cand ati facut-o.

| MarYoBenucci explică:

Malvynutza2,. iubita n`am nevoie de critici am intrebat st linistita ca n`ai sa fi nasa pentru ca actul in sine s-a intamplat in seara aceasta si maine m`ai mult ca sigur o sa ma duc sa i`au pastila de a 2-ua zi mersi oricum

| MarYoBenucci explică:

Daca se poate sa`mi spune`ti si mie cat ma costa o cutie de postinor 2?

| vladutzzz_2456 a răspuns:

Salutare, Mario!

Pe cat de amuzanta e scena, pe atat de grave pot fi consecintele!
Cat despre faza cu trimisul la spalat... e aproape egala cu zero. Se poate insa ca fata sa nu fi ramas.
Si, in timpul actului sexual, penisul elimina mici cantitati de sperma, care o pot lasa linistit insarcinata; nu trebuie neaparat sa ejaculezi in vagin ca sa ramana!

Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| mihaix a răspuns:

Postinor 2 parca se numeste sau vestita pastila de a2a zi, cu apa nu rezolvi nimic laughing chiar e amuzant, ai sub 50% sanse sa scapi tongue deci bafta si vb lu malvynutza2, daca scapi, baga la lotto tongue

| TheMihutz a răspuns:

Bravo smechere, ai facut o victima rolling on the floor

| ioonut193 a răspuns:

Vreau si eu sa stiu ce ai facut, cum ai scapat? fiindca exact asa am patit si eu de curand.straight face

| MarYoBenucci explică (pentru ioonut193):

Ioonut193 am"fugit" la farmacie si am luat pastila de a 2-ua zi