| MarcelPuricel a întrebat:

Daca am gresit categoria, imi pare rau. Salut! As vrea sa vb cu o fata de care imi place dar nu stiu cu ce sa incep. Am mai vb cu ea pana acum dar doar despre "scoala". (fara invitatii in oras ca eu nu stiu cum sa ii trimit un msj si voi vreti sa o invit in oras laughing ) As prefera daca as primi niste sfaturi iar dupa aceea un dialog.Dau funda

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Fi direct,vei surprins de rezultate.
Subiecte,spontaneitatea e cel mai ok.
Daca esti relaxat,vei gasi subiecte.
Daca esti stresat,se va simti asta din energia ta si nu vei face decat sa fi penibil.
Iesi cu ea sa va cunoasteti, vorbeste despre ea.
Incerca sa nu fi prea serios dar nici sa cazi in extrema cealalta.
Nu uita de tachinari si de provocari, cresc conexiunea.
Daca vei fi relaxat si nu stresat(ce fac, ce-i spun, cum fac)vei avea si succes!

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Ce mare filosofie este sa ii spui: "iesim dupa ore la un suc in locul X?"
Cel mai bine este sa ii pui fetei intrebari despre ea. Interesul tau va fi primit cu placere, iar tu vei descoperi modalitati prin care sa o faci sa se simta bine cu tine. Fetele sunt foarte sensibile la atentia pe care le-o dai baietii.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Mda, te referei la momentul ala in care nu mai aveti ce sa vb : Buna, buna, ce faci?, bine tu? Ca sa ieși din situatia asta e simplu. Dupa acel schimb de replici îi spui simplu : Ce zici, găsim si noi niste subiecte de discutie? Atât. Si de acolo te bagi in ce subiect vrei tu.