| anonim_4396 a întrebat:

Daca am penisul curbat in jos, probabil din cauza lenjeriei intime prea stramte, cum pot sa il aduc la starea normala?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prima data trebuie sa te prezinti la medicul de familie pentru a-i solicita acestuia sa-ti dea o trimitere la sectia de Urologie pentru a fi examinat de un medic urolog chirurg. Este singurul in masura sa iti dea raspunsul corect in aceasta problema de-a ta. Succes.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Forma unui penis in erectie poate fi perfect dreapta sau curbata in absolut orice directie. Forma ca si grosimea sunt rezultatul modul de umplere cu sange sub presiune a camerelor/cavitatilor din cei doi corpi cavernosi. In cazul in care din nastere exista diferente de natura privind numarul, forma sau marimea acestor caverne si numarul acestora este mai mare intrunul din cei 2 corpi cavernosi, penisului se va incovoia in directia celui cu numar mai mic sau spre partea in care camerele sunt mai mici/marunte. Fiindca aceste aspecte de natura morfologica apar din momentul nasterii tale ca fiinta vie adica conform codului genetic din cromozomii existenti in ADN-ul tau, forma si dimensiunea nu se pot modifica din pacate fiindca nu exista nicio metoda medicala la ora actuala. Consoleaza-te cu gandul ca asa ai fost proiectat/zamislit. Multa sanatate.

Răspuns utilizator avertizat
| corbulalbrosu a răspuns (pentru CobraGuy):

Prima data trebuie sa te prezinti la medicul de familie pentru a-i solicita acestuia sa-ti dea o trimitere la sectia de Urologie pentru a fi examinat de un medic urolog chirurg. Este singurul in masura sa iti dea raspunsul corect in aceasta problema de-a ta. Succes.

| aXy99 a răspuns:

Daca este foarte curbat te poti duce la un doctor urolog, daca este doar putin si nu te deranjeaza in niciun fel decat estetic, nu are rost.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca asta se intampla cand penisul este in erectie, consulta un doctor. Daca nu, cumpara-ti lenjerie intima pe marimea ta.

| Superdumnezeuomniscient a răspuns:

Prietene stai relaxat, e doar o variate anatomica, nu e nimic anormal cu tine. Doar daca ai probleme in timpul sexului ar trebui sa consulti totusi un doctor.

| cristintza94 a răspuns:

Consulta un doctor