| anonim_4396 a întrebat:

Daca am primul contact sexual la 14 ani imi va cauza ceva?

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă ești fată, riscurile sunt extrem de mari, printre care și cancer de col uterin. Îți pui sănătatea în pericol, dacă îți începi viața sexuală înainte de 17 ani jumate.

Dacă ești băiat, riști să te alegi cu boli venerice sau să devii tătic prematur, mai ales dacă nu te protejezi.

Sfatul meu e să mai aștepți câțiva ani, până vei fi pregătit/ă atât fizic, cât și psihic. Nu e nici o grabă.

| mona a răspuns:

Dependenta ca altceva chiar nu stiu ce

evenso
| evenso a răspuns:

Daca esti fata riscurile sunt :
Cancerul de col uterin, cancerul mamar, imbatranirea precoce si infertiltatea sunt cele mai sumbre.

http://www.evz.ro/......24458.html

| DnBSniper a răspuns:

Ai o bere de la mine pentru asta! rolling on the floor

| Dianaㄨ a răspuns:

Ti-am trimis un mesaj cu un site unde te poti documenta si poti pune intrebari.

| catosp a răspuns:

Esti baiat? raspunsul e : nu prea, esti fata? raspunsul e : da... felul in care vei fi vazuta in societate, dar exista 99% sanse sa fii baiat, atunci stii ce ai de facut.

| gabby269 a răspuns:

Avand in vedere ca nick-ul tau este "jurnalistu" o sa iti raspund ca unui baiat.La varsta ta, ca baiat, nu ar mai fi o problema.Dar ca fata...ti-au spus si ceilalti care sunt riscurile.

| AnElIkE a răspuns:

Bai sincera sa fiu am si eu 14 ani si 8 luni si mi-am inceput viata sexuala acum 6 luni nu exista ceva wow... sunt chesti la care te poti astepta... cum ar fi la deformari ale corpului de exemplu mie mi-au crescut sanii foarte mult

| jurnalistu a răspuns:

Sunt BAIAT