| nicus0r a întrebat:

Daca am pus ochii pe o fata mai mare cu un an sau doi decat mine si nu ne cunostem deloc intre noi, cum procedez pentru a o cuceri? adica vreau sa stiu pas cu pas.

Răspuns Câştigător
| KoWalSky a răspuns:

Destul de simplu!
1.Like la pozele de pe facebook. (In caz ca ti-a raspuns cu alte like`uri, problema e ca si rezolvata)
2.Stai la panda pana este online pe facebook si incepi sa vorbesti cu ea pe chat (la ce scoala e, cati ani are, ce zodie si alte prostioare din astea).
3. Dupa doua trei conversatii cu ea, inainte sa iesi ii spui ca te grabesti si ca trebuie sa iesi si ii lasi numarul de telefon sau id`ul in caz ca vrea sa mai vorbiti. (daca ti-a bagat id`ul in lista ei de mess sau daca ti-a dat vr`un sms pe telefon fata e ca si a ta).
4.Incepi sa vorbesti zilnic cu ea, despre absolut orice, nu uita sa mai sa rada din cand in cand.
5. Daca e din aceeasi scoala/liceu cu tine nu uita sa o saluti cel putin sau sa te mai plimbi cu ea prin pauze.
6. Ii ceri sa va intalniti, daca accepta, fata e ca si a ta.

P. S: Daca este o fata cumsecade nu uita ca ii plac baietii care nu injura, nu beau, nu fumeaza, si ar fi frumos sa-i duci un trandafir la scoala, o sa-i placa enorm pentru ca colegele ei o sa fie foarte invidioase!

Multa bafta!

2 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Buna... fetele sunt greu de cucerit, dar nimic nu este imposibil. Cel mai important lucru este sa fii insistent.Pentru inceput fa rost de numarul ei de telefon sau id-ul. incearca sa vorbesti cu ea ..comportate frumos, arata-i ca o placi ...si intr-un final va trebui sa-i spui. bafta. sper ca te-am ajutat

| xDSmille a răspuns:

Pai ai putea sa ii iei fb-ul si sa ii dai likeuri si commuri la toate pozele. si dupa sa te bagi usor usor in seama cu ea. pe chat... ii zici ca ii pari cunoscuta. si ca tiar place sa va cunoasteti mai bine sa iesiti la un suc ..acolo o surprinzi cu un buchet de flori. si dupa sunt sigura ca totul va veni de la sine! Succes happy