| anonim_4396 a întrebat:

Daca am simptome premenstruale adica ma dor sanii, sau intarit si acel nodul din interior sa marit pot fi si insarcinata? Mentionez ca am avut un contact sexual neprotejat.
Multumesc anticipat!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Simptomele premenstruale pot fi identice cu un debut de sarcina. Un test la minim 21 de zile de la contactul neprotejat te va lamuri.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prezența unei sarcini înseamnă lipsa menstrei. Nu este obligatoriu să rămâi însărcinată dintr-un singur contact sexual neprotejat.
Sindromul premenstrual nu trebuie să-l confuzi cu semnele instalării sarcinii care apar la o lună de zile mai târziu: grețuri, vărsături, dureri de cap, schimbarea culorii mamelonului, lipsa mentrei.
Un test de sarcină te poate lămuri.
Pa, pa.

| udarb a răspuns:

Asta se intampla daca lumea face lucruri fara a se gandi la consecinte, fi ma atenta cu chestiile astea si fa-ti un test de sarcina

| dtte a răspuns:

In principiu, da, simptomele astea apar deseori si la femeile insarcinate! A trecut mult timp de la contact? Ca iti poti face un test de sarcina ca sa nu mai ai dubii!

| drpopa a răspuns:

Raspunsul e simplu fa un test de sarcina

| versavia a răspuns:

Da, dar sa fi mai sigura fa-ti un test de sarcina.

| ciprianbuc a răspuns:

Depinde daca in timpul contactului sexual erai in perioada fertila. fa un test de sarcina, daca nu esti sigura de primul test il poti repeta cu un nou test de sarcina. mult succesbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, din moment ce nu te-ai protejat.Mai bine fa un test de sarcina sau consulta un ginecolog.

| bernaaaaa a răspuns:

Da esti insarcinata cel putin asa cred eu