| Andraa_3088 a întrebat:

Daca ar fi sa alegeti intre o relatie bazata pe dragoste si respect (implinire sufleteasca) si una din interes pentru bani, faima sau realizare profesionala ("Pentru bani se calca si cadavre"), ce ati alege? Sunteti de parere ca dragostea nu tine de foame?

Răspuns Câştigător
| stephie21 a răspuns:

As alege dragoste si respect, pentru ca noi facem banii, nu banii ne fac pe noi!

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, dragostea nu tine de foame, dar banii se pot face, dar dragostea nu o poti cumpara, eu as alege sa fiu cu pers iubita si impreuna cu el sa pornim de jos, pentru ca daca ne iubim, impreuna putem reusi in viata...

| Betty18 a răspuns:

Cred ca as alege relatie pe interes

| inna a răspuns:

Cand foamea intra pe usa, dragostea iese pe geam...clar dragostea nu tine de foame.

Personal, pentru mine ar conta mai mult realizarea profesionala si faima, dar nu as calca pe cadravre pentru ea.Totul are o limita.

| Casiana a răspuns:

Cred ca as putea sa mor de foame langa persoana iubita...Cred worried... Dar eu as elege asa:implinire sufleteasca si realizare profesionala, asa vad viata mea in viitor!

Pa, pa!

| Andraa_3088 explică:

Intr-adevar, cand ajungi sa fii implinit sufleteste le ai pe toate. Banii oricum vin si pleaca. Azi ii ai, maine poti sa nu`i mai ai.

| iuliana21 a răspuns:

Asi alege..dragostea...banii nu aduc fericirea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am ales prima, dragoste si respect. Daca ea a renuntat, e posibil sa se fi razgindit si sa vrea a doua varianta.

| ake007 a răspuns:

Prefer prima varianta... mi s-a demonstrat ca pot sa am bani si sa nu am fericire.Lipsa banilor nu ma face sa plang, in schimb, lipsa unei persoane dragi reuseste sa ma faca sa sufar, sa ma deprim si sa plang in final. O simpla imbratisare a persoanei ce o iubesti, chiar si cand stomacul ti-e gol, te face sa uiti de tot ce te supara si iti da forta sa lupti.

| Anastasia_3214 a răspuns:

Mdah... Eu am primit o lectie destul de dura... In legatura cu intrebarea ta. Parintii mei au pornit de jos doar cu dragostea... s-au iubit foarte mult avand in vedere ca mama a venit dupa el din celalalt capat de tara.
Acum sunt despartiti...
Cred ca a doua varianta e mai buna nu neaparat din interes sau lucruri duse pana la extrem.
Insa nu exista cel mai bun, dar poate fi cel mai putin rau.