| Atechan a întrebat:

Daca ar fi sa va creiati propiul "baiat perfect" sau propia "fata perfecta" cum ar fi( nu vreau sa imi spuneti doar "tare" sau "misto", vreau amanuntit: par lung sau scurt, cu sau fara plete (Pt baieti) ochi, piele, inaltime, ani )
cine ma nimereste fundita ( doar despre baieti)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza chiar asa mult aspectul, desi sa recunoastem nu e total irelevant. Din ce ai spus tu nu conteaza asa mult pletele, desi prefer rockerii happy.
Uite cam care ar fi idealul pentru mine: Din punct de vedere moral :
- sa fie inteligent, foarte inteligent
- sa fie amuzant atunci cand e cazul
- sa stie sa se impuna atunci cand e cazul
- sa nu ma plictisesc cu el, sa ma faca sa fiu interesata de comportamentul si de vorbele lui
- sa aiba bun simt, nu as vrea unul egoist. Poate doar in anumite situatii si sa stie sa se controleze
- sa nu fie laudaros, sa nu se creada superior mie
- sa fie cerebral, sa stie sa ia anumite decizii
- sa nu fie incapatanat, sa ma asculte si pe mine
- sa ma iubeasca, sa nu incerce sa faca misto de mine
- sa ne ajutam reciproc, sa ne intelegem unul cu celalalt
- sa nu aiba intentii necurate fata de mine
- sa aiba gusturi bune, la toate sensurile
- sa am ce invata de la el, sa aiba multe cunostinte
- sa nu ma minta, sa fie sincer si onest, sa nu imi ascunda nimic
- sa nu ma paraseasca la greu
- sa nu vorbeasca urat
- sa nu fie un smecheras de cartier
- sa nu faca parte din turma
- sa fie "the only one", cineva special
- sa nu fie nici prea sensibil, nici prea dur
Din punct de vedere fizic:
- sa aiba ochii albastri sau verzi, sa fie mai deschis la culoare. Sunt mai dragalasi. (e optionala treaba, ma pot lipsi de asta, dar nu zic ca nu mi-ar placea)
- sa aiba o greutate potrivita, sa nu imi fie rusine cu el pe strada
- sa nu fie o mare diferenta de inaltime intre noi, preferabil sa fie el mai inalt. Eu am 1.65 acum, deci ceva cuprins intre 1.55 si 1.80.
- sa nu fie mare diferenta de varsta, preferabil sa fie el mai mare. Cu 2 ani maxim. Am 14 ani, deci minim 13 si maxim 16.
- sa se ingrijeasca.
Cam asta ar fi. Cer imposibilul?

10 răspunsuri:
| chelie91ptm a răspuns:

Conteaza cel mai mult ceea ce e in suflet.

| Atechan explică (pentru chelie91ptm):

Pai da, cum sa fie sufletul?
Logic ca nimeni nu se indragosteste doar dupa cum arata cineva. prea superficial straight face

| chelie91ptm a răspuns:

Sufletu

| Nameless a răspuns:

Mie mi-ar placea sa aiba trasaturi asiatice:
par lungut [ cam pana la lobul urechi] de culoare neagra-cu breton preferabil; ochi verzi, negri sau albastri; pielea de culoare deschisa,potrivita; inaltime: bineinteles cu cat mai inalt cu atat mai bine, tinand cont si de inaltimea mealaughing - sa zicem in jur de 1, 80; ani : 17 preferabil ...si normal sa fie slabut dar sa aiba totusi ceva forta;
la comportament as vrea sa fie cumva opusul meu ca sa ne putem "atrage" caci altfel e nasol. sigur se termina cu scandal daca are si el temperamentul meu happy
.cam atathappy

| cornytzza a răspuns:

Buna!

pai ce sa spun ...baiatul pe care eu il visez sau cum l`ai numit tu "baiatul perfect" ar fi cam asa:
- fizic : sa fie totusi putin facut (pentru a ma apara si bineinteles pentru ca unele fete sa ma invidieze) ochii sa ii aibe albastrii, gura micuta si buzele senzuale,parul brunet si culoarea tenului putin ciocolatie dar nu prea (nici chiar ca un roomlaughing
- temperament: sa fie putin timid dar in acelasi timp si indraznet, sociabil, distractiv, si un tip apreciabil

si multe alteleee :sper ca ai aceeasi parere ca a mea si acelasi vis.pup:*!

| Kelahhh a răspuns:

Pai...sa aiba parul nici lung nici scurt cu bretonul pe ochi:X, ochii negrii, mai mare cu 5 cm decat mnsi sa fie cuu un an, 2 sau 3 mai mare decat mine. funda?smugsmugsmug

| CeCumCand a răspuns:

NU POTI CREA PERFECTUL!
Imperfectul este iubirea, dragostea cum ai spuneti voi...
Tu cand iubesti, IUBESTI de fapt defectele unui baiat/fata fara ca tu sa-ti dai seama de asta...
Daca ar fi PERFECT/A pentru ce ai mai lupta?
fundita please big grin?

| C4t47iN a răspuns:

Hmmlaughingdegeaba va face-ti voi idei k nici o fata nu merita baiatul perfectoh go on daca il veti avea va asigur k va veti bate joc de el si nu il ve-ti pretuilaughingasa face-ti toateoh go on

| Atechan explică (pentru C4t47iN):

De unde sti tu? la cum vb acum probabil n ai avut nici o prietena, ori una sau doua de care te ai despartit si ai ramas sa crezi chestia asta... practic tu incerci sa mi zici mie ca nu te potrivesti cu nimeni. Normal ca nimeni n o sa se potriveasca cu tine daca crezi si le zici " va bate-ti joc de mine, asa faceti toate". N-ai dreptul sa critici!

| Ina_5468 a răspuns:

As vrea thinking, day dreaming sa fie inalt cam 1 75 bine facut sa aiba un trup de invdiat,ochii caprui sa ma dea pe spate nu prea mari,buzele sa fie dragute perfect conturate, sa fie brunet, sa se imbrace "fain " si de obicei un baiat frumos are si un comportament asa cum vrea o fata, zicea de com. dar nu vad ca ai specificat :d :*