| Costinamiha a întrebat:

Daca as avea contact sexual joi si vineri cu ejaculare in vagin si iau anticonceptionale iar sambata as uita sa o iau, as avea șanse sa ramân gravida?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Din fericire, nu.

| famrussu a răspuns:

Apoi daca tu vrei sa ramai gravida zii partenerului tau sa-si dia drumu in tine.
Dar daca nu ii spui ca nu vrei sa-si dia drumu in tine si sa se abtina. Ca doar tu esti stapana pe corpu tau.

| corbulalbrosu a răspuns:

DA, ar exista sanse deoarece se stie ca spermatozoizii pot supravietui in trompele uterine chiar si 5 zile. Daca se opreste administrarea pastilelor AC in a 2-a sau a 3-a zi se produce ovulatia deci apare posibilitatea de a apare ovulul care va fi fecundat de spermatozoizii ramasi de la ejacularea din urma cu 2-3 zile.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibila o sarcina nedorita.