| rolly2004 a întrebat:

Daca ciclul intarzie de 2sapt si am facut 2 teste de sarcina si ambele au iesit negative la ce ar trebui sa ma astept?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ciclul nu inatarie, este doar de tip NEREGULAT si va veni cand decid hormonii tai.

| mihai69 a răspuns:

La o vizită la ginecolog.

| Madaxo97 a răspuns:

Menstruatia poate întârzia din mai multe motive, nu neapărat sarcină. Dacă au trecut mai mult de 21 zile de la contactul sexual neprotejat și ai făcut testele care au ieșit negative, probabil că nu e sarcină, iar cauza pentru întârzierea menstruatiei e alta.
Cauzele care pot duce la întârzierea ciclului menstrual:
-schimbarea anticoncepționalelor;
-stresul;
-dezechilibre hormonale;
-infecții;
-sindromul ovarelor polichistice;
-variațiile mari de greutate;
-obezitatea;
-exercițiile fizice intense.