| RAY a întrebat:

Daca cineva v-ar propune o aventura ati accepta?

eu unu consider cunoastea a mai multor partenerii/partenere un lucru bun pana isi gasesti persoana dorita,de multe ori vad in jurul meu relatii grabite care se destrama in timp mai rau e ca sufera un copil nevinovat din asta, sfatul meu este fetelor cautati barbatul potrivit nu va grabiti in relatii

oare de ce societatea din jurul nostru considera femeia curva doar ca se intarneste cu mai multi partenerii, adica ce rau face ca cunoaste persoane noi? e o gandire proasta, misogina
chiar si relatiile sexuale fara a avea o relatie serioasa de ce nu sunt vazute cu ochii buni? adica daca vreau sa fac sex trebuie sa am o relatie serioasa, sa fiu casatorit/a?

4 răspunsuri:
| GoguSteriade a răspuns:

Eu consider ca nu e o idee buna sa iti bagi organul in toate scorburile pe care le intalnesti in cale, ca pana la urma tot te arzi si te saturi de a mai face treaba asta. Eu nu consider femeia curva ca are mai multi parteneri, nu imi place ideea asta pentru niciun sex, prefer stabilitatea si siguranta decat aventurile de-o noapte si bolile aferente.

| Elvina a răspuns:

Eu am avut ocazia la o aventura de o noapte dar l-am refuzat pe tip desi arata foarte bine. Intr-adevar suntem bombardati de sexualitate, reviste, internet, fetele de pe strada. Religia in schimb ne spune ca trebuie sa ramanem virgini pana in noaptea nuntii. Depinde de fiecare ce vrea sa faca cu viata lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare face ceea ce simte dar in opinia mea implicatul in graba intr-o relatie nu e bun. Lucrurile bune se fac mereu cu incetul si cu rabdare. E dreptul fiecaruia, barbat sau femeie sa culeaga si apoi sa aleaga. Faptul ca faci sex este ceva firesc. Este un distrus acela ce spune ca femeia care face sex in afara unei casatorii este curva. Femeia este precum barbatul, are sentimente, simtaminte, dorinte, nevoi. Atrage si se simte atrasa. Toti avem dreptul la aventuri si la relatii serioase.Important este sa nu ne pierdem respectul de sine.

| Sorinacio a răspuns:

In biblie scrie sa nu preacurvesti.Adica daca ai o femeie acasa sau o prietena e a ta, ai voie. Daca nu o cunosti, e prima intalnire e cam belea.