| WarGarurumon a întrebat:

Daca cunoasteti o fata care are prieten si va place de ea si eal va simpatizeaza ati ivita-o in oras sau ati incerca sa fiti cu ea? Fetelor daca aveti un iubit ati iesi si cu un alt baiat decat iubitul? Vreau pareri si din partea fetelor si din partea baietilor despre acest lucru.

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Dupa cum se vede...sunt fata
Nu. N-are rost. Ce urasc cel mai tare e minciuna.Si decat sa mint pe cineva mai bine adevarul:``sunt atat de idioata si parasuta incat te las pentru ala.``
Si exact cuvintele astea.
Dar ideea e cam exclusa, nu imi sta in caracter sa ma uit dupa baieti ca pisica dupa vrabii
In plus, la mine iesit cu altu=inselat. Daca il ai pe el la ce sa-ti mai trebuiasca altul, ca fata? Nu ar insemna ca relatia nu are rost, si ca stai cu o persoana care nu rep totul pentru tine?
Si daca as fi baiat, nu m-as baga in relatia altuia. E a ta, tine-ti-o, ai grija de ea, sanatate!
Sigur as gasi si o fata pe placul meu, doar nu e aceea zana

| Cypronge a răspuns:

Aicea apare o problema grava, crezi ca poti avea incredere in ea?
Daca fata respectiva sta cu un baiat si zice ca il iubeste dar ar vrea sa fie si cu tine, tu ce crezi e o persoana de incredere?
Crezi ca numai pe el il minte spunandu-i ca il iubeste si ca tie tiar zice adevarul?
Asta in cazul in care ar fi de acord sa il paraseasca pentru tine.
Sunt desulte fete care nu sunt intr-o relatie, cauta pe altcineva pentru ca nici tie nu tiar placea sa ti se fure iubita.

| erik a răspuns:

Daca este vorba de simple conversatii, despre diferite subiecte de ce nu? depinde de fiecare, e discutabil subiectul.

| xXx_6966 a răspuns:

Sallut! eu am fost in aceasta situatzie cu o luna in urma si a mers totul foarte bine.Incearca sa o impresionezi cat mai mult, fa intrasa fel ca sa te aleaga pe tine. daca refuza incercatzi sa va intilnitzi si spune si tu ca tii mult la ea si sa se intalneaska cu ambii.in aceasta perioada straduete sa o impresionezi cat mai mult.sap intreab-o pe sine alege...Bafta

| flory13 a răspuns:

Daca nu m-as simti bine in relatia respectiva, sau as simti ca ceva scarte. as incerca sa fiu si cu alt baiat, sa vad cum este, ce imi ofera celalalt si nu imi ofera iubitul meu etc.
as incerca sa fac diferenta intre ei doi.
daca mi-as iubi foarte mult prietenul, nu as accepta sa fiu si cu celalalt, pentru ca, daca ar afla iubitul meu, l-as pierde, si nu mi-ar placea.
in situatia ta, as incerca sa o invit in oras, dar fara sa afle iubitul ei, ca poate ii fac probleme, si e posibil sa ma urasca toata viata pentru asta. eu as incerca sa vorbesc cat mai deschis cu ea.
succes happy

| fynu7zu a răspuns:

Am avut o experienta d`astabig grin
Acum ceva timp am luat id unei fete de pe hi5
Am facut cunostinta am vb ce am vb si gata nu am mai bagat`o in seamabig grin
La 2 luni se trezeste si incepe sa ma intrebe cate ceva despre mine. i-am raspuns doar ca mai faceam si cateva glumite.incet incet tipa a inceput sa nu mai ma lase sa fac nimic doar sa vb cu ea.in fine.am vb am vb pana la urma am hotarat sa iesim la un suc.acolo toate bune.am ajuns acasa si pe mess imi spune ca s`a simtit foarte bine si ca s`a indragostit de mineblushing cu toate ca avea prieten. mie imi place sa imi traiesc viata.
am zis OK daca e ne vedem si maine dar prietenul tau sigur nu o sa fie incantat. ea sta la camin. mi-a zis xcum nu are de unde sa afle.si asa cand nu aveam ce face o sunam si ne intalneam bine ca lucrurile nu s`au rezumat pana la urma doar la cateva discutii si am ajuns si mai departe. dupa o vreme ma suna si`mi zice ca vrea sa fie cu mine ca celalalt nu o face sa se simta bine. i-am zis ok dar vreau sa vb cu prietenul tau m`ai intai sa te fac sa blushing pentru ca nu`mi sta in fire sa destram relatiii. ea a inceput sa planga nu stiu ce texte m`a convins[Recunosc ca am grsit destul de multbig grin] la cateva saptamani o vad intamplator cu "fostul" m`am dus la ei si am intrebat-o:Acum te face sa te simti bine? eram sigur ca asta face alearga dupa 2 iepuride atunci ma tot suna ca a gresit si nu stiu ce eu acum doar profit de ealaughing imi place sa am de cine face caterincabig grin fara sa se supere
Deci daca cunosti o fata care iti place si are prieten nu te intalni cu ea cine stie unde se ajungelaughing)