| Ddhebdjdh a întrebat:

Dacă doar am frecat penisul de partea intimă a fetei (fără contact sexual avut vreodată) și fără sa ejaculez pe ea, poate rămâne însărcinată? Trebuia sa ii vină ciclul de 9 zile si nu ii vine (tot timpul are întârziere, si de 7 zile a avut)

4 răspunsuri:
| Cosmin3412 a răspuns:

Telepatic si wireless se poate, vezi poate avea bluetooth pornit si e nasol.
Băi ce căutați aici?

| Simpatic a răspuns:

Abunda TPU in astfel de intrebari
adminii ar trebui sa faca ceva cu acest intrebari

si nu, nu ramane nimeni insarcinata de la atat, ce ai descris tu mai sus!

| dullcat a răspuns:

Daca ea are tot timpul intarziere atunci inseamna ca are ciclul neregulat si mereu va veni random, nu la o data relativ fixa asa cum e ciclul menstrual regulat. Daca nici atat nu stii, nu ar trebui sa faci sex.In rest, citeste aici si trage singur concluziile.

https://www.planificaneprevazutul.ro/......penetrare/

https://www.suntmamica.ro/preconceptie/insarcinata-fara-penetrare-7639

Bafta.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, este imposibil la sai o fata gravida doar pentru ca tu te-ai masturbat.
O fata/femeie ramane gravida NUMAI daca are sex vaginal si numai daca este in perioada fertila.