| Animeegirl a întrebat:

Daca dupa o luna de la sexul neprotejat nu apar greturi si varsaturi la femeie, mai e posibil sa fie insarcinata?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Primul semn al sarcinii este lipsa ciclului menstrual.
Greturile si varsaturile nu sunt un semn de sarcina relevant, eu am doi copii si nu am avut parte de asa ceva la nici unul.
Fa si un test de sarcina, daca a trecut o luna de la contactul sexual neprotejat!

4 răspunsuri:
| Chocolateangeeeel a răspuns:

Spune-mi exact cum s-a intamplat iar eu iti voi spune exact raspunsul:* Imi poti lasa mesaj! Ai grija de tine

| WweEdge a răspuns:

Sa stii ca sunt sanse sa fii insarcinata...si in legatura cu simptomele de sarcina depinde de la femeie la femeie. deci in concluzie ar fi bine sa faci un test de sarcina!

| MonkeyBoss a răspuns:

Bineinteles ca poti fi insarcinata.
Nu toate femeile au greturi si varsaturi in timpul sarcinii.
Asa ca, ai grija, fa-ti un test de sarcina, ori mergi la ginecolog.

| Fabian20 a răspuns:

Daca ai menstruatie e ok... daca nu, ar cam fi timpu sa te ingrijorezi putin si sa faci o vizita la ginecolog... poti sa nu ai greturi si sa fi insarcinata