| CrisuOb a întrebat:

Daca e prima zi dupa ce ciclu menstrual mi s-a terminat, iar iubitul meu mi.a introdus 1 deget in vagin si a incercat sa introduca si penisul, dar l.am oprit si nu a reusit decat sa il tina maxim 6 secunde la intrarea vaginului(sunt virgina), exista riscul sa raman insarcinata?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se putea forma o sarcina in prima zi de dupa terminarea MENSTRUATIEI (deci/si NU a CICLULUI MENSTRUAL, care este cu totul altceva) adica probabil in a 4-5-6-a zi (?,?) fiindca nimeni nu are de unde sa stie cate zile a tinut SANGERAREA MENSTRUAL, se poate considera ca fiind de la extrem de mica spre imposibila in situatia in care NU a ajuns si NU a intrat sperma IN VAGIN. Fiindca CICLUL MENSTRUAL incepe din prima si de MENSTRUATIE si toate calculele necesare privind posibilitatea de a se forma o sarcina se raporteaza la PRIMA ZI de incepere a menstruatiei si nu fata de PRIMA ZI de dupa terminarea MENSTRUATIEI, data viitoare cand vei mai posta intrebari sa stii acest lucru fiindca doar asa epot formula raspunsuri catusi de cat exacte, corecte si precise. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu exista risc de sarcina.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu exista niciun risc in acest caz de sarcina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce mai faci sex(sau încerci să faci)dacă habar n-ai de nimic ce ține de asta?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Organele sexuale nu stiu carte, dar dau placere.laughing

| Alex1992buc a răspuns:

Te insarcinez eu sa imi faci un sex oral. ce spui?