| Castielo a întrebat:

Daca ea isi ia anticonceptionalele la timp si sa zicem ca termin in ea. Stiu ca pastilele au efect de 99% dar totusi pot sa stau linistit sau chiar daca ia anticonceptionale ar trebui sa termin afara? Ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| somebodythatiusedtoknow a răspuns:

E totul ok, atata vreme cat esti sigur ca-si ia anticonceptionalele la timp si fara sa uite vreo zi.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă a luat corect AC, atunci NU există risc de sarcină chiar dacă ai ejaculat intravaginal happy
Tabletele anticoncepţionale asigură PROTECŢIE de 99-100 % împotriva unei sarcini nedorite – DACĂ sunt luate CORECT şi nu uită vreo tabletă!

Evident, bănuiesc că ai încredere în ea şi eşti SIGUR că îşi ia AC şi NU doreşte un bebe ( acum )!

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Toate femeile responsabile care au o viata sexuala densa si normala, iau anticonceptionale in mod regulat, care au efectul spus de tine. Daca ai incredere in aceasta fata, atunci poti face sex normal. In schimb, anticonceptionalele nu te pot apara si impotriva unor eventuale boli.

| somebodythatiusedtoknow a răspuns:

Daca ia anticonceptionale, poti sta linistit in privinta unei sarcini nedorite. Trebuie doar sa le ia cu regularitate, nu sa sara peste vreo doza, ca atunci apar probleme.

| Castielo explică (pentru somebodythatiusedtoknow):

Nu este vorba de vreo boala si e o relatie stabila. Dar asta ma ingrijora ca na, uneori esti prea excitat si se intampla.

| somebodythatiusedtoknow a răspuns (pentru Castielo):

E totul ok, atata vreme cat esti sigur ca-si ia anticonceptionalele la timp si fara sa uite vreo zi.