| anonim_4396 a întrebat:

Daca esti minora si mergi la farmacie si ceri un test de sarcina ti-l va da te va intreba ceva?
cum aflu daca sunt insarcinata fara a merge la doctor sau a face testul de sarcina

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testele de sarcina se vand persoanelor de orice varsta fara intrebari suplimentare. Poti merge la farmacie si nimeni nu iti va cere socoteala. Nu poti afla daca esti insarcinata fara test de sarcina plus ginecolog. Cel mult sa astepti vreo 4 luni si jumatate sa vezi cum iti creste burtica.

greece12
| greece12 a răspuns:

Pt teste de sarcina nu ti se cere nici buletin, nici reteta.In afara de asta,poti spune ca e pentru sora ta mai mare, pentru o vecina, pentru mama. Poti incerca la mai multe farmacii.Si nu mai fii atat de neprevazatoare, traieste-ti varsta!

| mgtow a răspuns:

Depinde daca ai vocea mai groasa nu o sa isi dea seama ca esti minora in cel mai rau caz iti cer buletinul dar poti sa le zici ca e pentru mama ta si e bolnava (te-a trimis pe tine).

| Borgir a răspuns:

Ca sa fi sigura astea sunt variantele! La doctor mai dai si un ban in plus pe cand testul te costa mai putin si este 99% sigur.Vezi sa cumperi testul care se face orcand in timpul zilei.Vinzatoarea nu are ce sa-ti spuna trebuie sa iti dea testul daca vrei sa il cumperi.

| Dreamer a răspuns:

Bagi si tu degetul inauntru, daca musca este fata, daca scutura este baiathappy
Daca nu se intampla nimic stai linistita.