| Anablondyi a întrebat:

Daca fac 500 de abdomene pe zi, in doua saptamani pot scapa de burtica? Burtica mea nu e mare adica e doar un pic de grasime pe abdomen big grin dau funda :*

7 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Nu-l lua in seama pe wnikon; e un mare obsedat sexual si posibil un frustrat, cert un misogin; dar sa nu-i mai dam atentie unui nimic ca se invata! Da, atata timp cat le faci corect si te straduiesti sa le faci pe toate cu aceeasi vointa (sportul inseamna corp si minte, nu doar corp) vei reusi sa dai burtica jos! Bafta!

| Ofiintă a răspuns:

Depinde ce fel de abdomene
Abdomenele 30 grade sunt cele mai eficiente si nu trebuie sa faci multe
Uite un link : http://www.youtube.com/watch?v=pNqrkGnkUWc

| Phutui a răspuns:

Eu iti dau alte variante.fa-ti abonament la o sala de fitness si acolo sigur vei gasi un instructor care sa te ghideze si sa iti recomande exercitii pe care sa le faci[eu nu am rabdare sa le enumar si sa le scriu ordinea durata seriilor si pauzelor] iar dupa fitness, mergi la alergat 20-30 de min.fa-le pe toate cu simt de raspundere si nu o sa ai nici o problema

| Heys a răspuns:

Ma vi aici sa minti eu fac 100 flotari da nu pot face mai mult de 150-160 abdomene ca ma doare burta de nu mai pot si u zici ca faci 500 deodata si nu cred ca ai patratelele mele.

| Denyuzzu a răspuns:

Poate 500 de abdomene zilnic timp de 2 saptamani laughing. nu... de fapt ideea e sa faci cat mai multe abdomene pe zi cu pauze de 20-60 de secunde. De exemplu faci 50 de abdomene, astepti 30 sec si dupa aceea mai faci 50 de abdomene. asta cam de 3 ori pe zi si pe o perioada de timp nelimitata. pana ajungi la greutatea doritawinking. Bafta! :*

Răspuns utilizator avertizat
| Izza_4461 a răspuns:

Daca faci 500 abdomene pe zi( dar in seturi de cate 20-30) o sa faci muschi big grin Ca sa scapi de burtica nu mai manca macar dupa 7-8 seara, neaparat mananca putin dimineata, bea multa apa si mananca fruncte dar nu dupa masa si evita bauturile carbogazoase, dulciurile si produsele fast food.