| gigigigica59 a întrebat:

Daca fac sex oral cu o fata care poate avea o boala de genul HIV (Sida) sau sifilis exista riscul sa iau si eu acea boala? Mentionez fara prezervativ.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, amandoua bolile se pot lua prin sex oral. De exemplu, riscul de a lua HIV de la o femeie infectata, in cursul unui act sexual oral unic (felatie) daca nici unul din parteneri nu are leziuni evidente sangerande care sa vina in contact, este estimat statistic la 9%

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Suta la suta ca te infectezi.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, în cazul sexului oral neprotejat se pot transmite diverse BTS - vezi detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| mihai69 a răspuns:

DA. Și spre știința ta, mai sunt și unele care se pot lua chiar dacă faci sex protejat! (HPV, etc.)

| Emilian65 a răspuns:

Sigur ca da.

| Fatamuntilor a răspuns:

DA; Asfel de boli se iau si prin sexul oral!

| SkyPilot a răspuns:

Da, HIV se poate lua prin sex oral. Stiu sigur si de Chlamydia. Aproape sigur ca ai mici rani in gura la baaza dintilor, deci infectia este garantata. O practica buna este sa te clatesti serios cu apa de gura dupa, reduce (dar nu elimina) riscul.

| Hitback a răspuns:

Normal mai ales daca ii sangereaza maselele sau orice prin gura.

Răspuns utilizator avertizat
| TimoTimo a răspuns:

Cu toate ca nu poti face sex oral cu prezervativ, da se pot lua.