| Andrtei2211 a întrebat:

Sunt baiat, daca fac sex sunt sanse sa imi mai dispara din cosuri? Sunt virgin

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie incercat. Fiindca doar asa iti vei putea da seama daca sexul are intr-adevar efectul presupus sau este un simplu... mit urban. big grin

| Haise a răspuns:

Sexul e ca si laba deci nu prea cred ca o sa dispara. părerea mea

| Celcestietot a răspuns:

Nu are treabă sexul cu acneea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt ceva șanse să devii bărbat. Iar bărbați cu coșuri nu prea găsești.

| Sofer a răspuns:

Nu dispar dacă faci sex. Pentru coșuri mergi la un dermatolog.

| Octavian81 a răspuns:

Exista o superstitie pe aceasta tema. Nu stiu cat e legenda, cat superstitie.
Cel mai important pentru a face sa nu mai aicosuri sa ai tenul mereu curat. Spalare cu apa si sapun. Apoi, nu iti acoperi fata cu parul, daca ai pleata. Lasa tenul sa respire.
Exista creme si unguente care ajuta la indepartarea cosurilor. Mergi frumos la doctorul de familie si iti va zice el ce trebuie facut. Daca ai foarte multe cosuri, consulta un dermatolog.
Succes in incercarea de a scapa de cosuri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| Donsavas a răspuns:

Nu are nicio legatura
E o asociere proasta
De obicei coșurile apar la pubertate când apar și erectiile dar masturbarea și sexul nu te vindeca
Pur și simplu ele dispar in timp, timp in care tu poți face sex și sa crezi ca de aceea au dispărut
Sunt oameni care au o viata sexuală activa, sunt maturi și tot mai au coșuri

| Adry05 a răspuns:

Nu garantează nimeni. acneea poate fi cauzată și de factori hormonali care în unele cazuri se reglează odată cu începerea vieții sexuale, dar nu există garanție.

| Andreeush a răspuns:

Nu va dispărea acneea dacă îți începi viața sexuală.
Mai bine ai merge la un dermatolog.