| iintunericul a întrebat:

Daca faci laba 1-2/zi cresti in inaltime daca elimini hormoni (sperma)?
sau ca sa cresti trebuie sa nu faci laba in fiecare zi (cat m-ai rar poti sa te tii) ca sa cresti in inaltime?

scuzati-ma de limbaj

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu cresti frate, cine te a mintit?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Spema nu contine hormoni... asa ca sa stii si tu, si nu are nicio legatura masturbarea cu cresterea

| Emilian65 a răspuns:

Masturbarea si eliminarea spermei nu influenteaza cresterea in inaltime.

| cristimihailov a răspuns:

Salut, considera ca tu esti la pubertate, ceea ce inseamna ca esti in crestere. In momentul in care incepi sa ai relatii sexuale (cu cineva sau singur) atunci se elibereaza hormonii sexuali care sunt un marker pentru terminarea cresterii si dezactivarea hormonilor de crestere.

Exista o relatie de directa cauzalitate intre ele, dar nu stiu daca te afecteaza si pe tine. In general un endocrinolog ti-ar putea raspunde mai bine la asta.

| doctorandus a răspuns (pentru cristimihailov):

Lol, lol, lol, ar insemna ca 70% din barbati sa nu mai creasca dupa ce implinesc 12-13 ani.

| peperonies a răspuns:

Sperma nu e hormon.

| e1xtz a răspuns:

Esti informat gresit, doar de la 4 ''labe'' in sus cresti mai mult