| hrbdnemedlelkdmee a întrebat:

Daca faci sex neprotejat in perioada ovulației/fertila se poate rămâne însărcinată chiar daca nu ajunge spermatozoizi in zona vaginala?

Răspuns Câştigător
| Ilovedinero a răspuns:

Ramai insarcinata cand spermatozoidul se uneste cu ovulul prin fecundatie.Asta formeaza zigotul, care pluteste prin uter 3-4 zile pana se formeaza sarcina propriu-zisa.Acum tragi concluzii

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă faci sex neprotejat nu poți ști niciodată dacă ajung sau nu spermatozoizi inauntru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| Ilovedinero a răspuns:

O sarcina se produce in momentul in care spermatozoidul ajunge in contact cu ovulul.Cum poti sa faci sex, fara ca spermatozoizii sa intre in vagin, la fel poate sa ejaculeze intr-o parte de unde sa se scurga si sa ajunga in vagin, fara sa te penetreze

| hrbdnemedlelkdmee explică (pentru Ilovedinero):

Nu se poate rămâne însărcinată cu secreția vaginală?
așa am citit undeva

| Ilovedinero a răspuns (pentru hrbdnemedlelkdmee):

Ramai insarcinata cand spermatozoidul se uneste cu ovulul prin fecundatie.Asta formeaza zigotul, care pluteste prin uter 3-4 zile pana se formeaza sarcina propriu-zisa.Acum tragi concluzii

| Anaasstasssssiaa a răspuns:

In general sexul neprotejat poate avea risc de sarcina, mai ales in perioada fertila

| hellokitty156 a răspuns:

Dacă ești așa de sigur că nu au ajuns spermatozoizi in zona vaginală, atunci nu poate rămâne.