| titicristina21 a întrebat:

Daca folosesti prezervativ in timpul unei partide? ramai gravida? sau mai esti virgina?

15 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu ramai bortoasa decat daca faci neprotejat, iar virgina nu mai esti de cand intra penisul in vagin

| Kaℓi a răspuns:

Da, mai esti virgina, foarte virgina chiar. Si probabil o sa ramai gravida.
O partida de? sah, table?

Nu ar trebui nici macar sa va ganditi la sex, daca sunteti atat de lipsiti de niste cunostinte elementare.

| titicristina21 explică (pentru Kaℓi):

Scuze ca nu sunt doamna stie tot dar imi place sa ma informez alte obiectii?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cam asta e scopul prezervativului sa previna sarcinile daca e folosit corect.

Virgina nu mai esti daca veveritoiul intra in scorbura.

| RAY a răspuns:

Daca nu ejaculeaza in tine cum sa ramai? voi biologie nu faceti la scoala? normal ca numai esti virgina ce importanta are ai facut sex

| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativul a fost inventat cu scopul de a nu permite spermei ejaculate sa ajunga in vagin. Folosirea prezervativului permite barbatului sa ejaculeze nestingherit in timpul sexului fara a se opri din actiune si fara sa-si scoata penisul din vagin. In consecinta teoretic in proportie de 97-98% formarea unei sarcini devine imposibila. Virginitatea se pierde indiferent de folosirea sau nu a prezervativului din momentul in care penisul penetreaza/intra in vagin.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca are loc actul sexual nu mai esti virgina.
Si nu ramai gravida. Poate decat daca se rupe, sau ii vine lui sa il scoata.

| Emilian65 a răspuns:

Intr-o astfel de situatie nu poti ramane gravida dar iti pierzi virginitatea.

| corolav a răspuns:

Mari minuni de oameni mai sunt cîte unii.
Ce legătură are prezervativul cu virginitatea sau nevirginitatea unei fecioare.
Penetrarea vaginului de către penisul în stare de erecție, prin forța organului și aceea a bărbatului, produce, în proporție de cel puțin 98 %, deflorarea ( ruperea himenului din vaginul femeii) și, implicit, ceea ce se numește „dezvirginarea" femeii.
Există cazuri ( rarisime) și de femei care au avut prima relație sexuală și totuși nu au fost deflorate la primul contact sexual.
De regulă, se spune că la brunete, himenul este ceva mai elastic și deci mai rezistent la rupere. Dar nu și impenetrabil, după mai multe acte sexuale.
A se vedea, în speță, excelenta lucrare „Cartea nunții", a doctorului Constantin Colonaș.
Aceasta nu are nicio legătură cu folosirea sau nefolosirea prezervativului.
Această membrană de cauciuc, are doar rolul de a elimina riscul pătrunderii spermei ejaculate de bărbat în interiorul organului genital al femeii.
Așa după cum foarte bine a explicat „corbulroșu" care, după modesta mea părere, este deosebit de priceput în materie ( poate ar putea fi chiar medic ginecolog), fecundarea unui ovul viabil poate avea loc doar în puține momente ale unei luni, în funcționarea organului genital al femeii, cu rol conceptiv.
Mai exact mai puțin de o săptămînă pe lună.
Și aceasta, în cazul unei relații sexuale neprotejate, în situații normale ( deci în vagin). În rest, relațiile sexuale anale sau orale, sau chiar masturbarea, nu au nicio legătură cu pericolul ( pentru femeie) de a rămîne însărcinată.
De ce copilele astea de 11 - 12 ani simt mîncărimi, între degetele mari de la picioare, atît de timpuriu, nu au habar cu ce se mănîncă acest act sexual și apoi vin cu niște întrebări de rîsul curcilor.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru corolav):

Eu zi ca si cu,, penetrarea,, e o poveste. Daca fata are vaginul adanc si penisul e scurt si nu ajunge la himen( care este de mai multe tipuri/ forme) ce rupe? Iar daca organele seminale sunt nedezvoltate si produc spermatozoizi imaturi cu ce sa ramana insarcinata fata? Doar cu frica ca a facut ceva nepermis inainte de vremea maturitatii, fiind,, de rasul curcilor,, avansate in actul sexual

| alexandrualind a răspuns:

Virgina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vorbim de o "partida"de poker, la finalul ei, te asigur, ca vei fi si virgina si falita.O punem de-o partida?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca prin folosit prezervativul intelegi sa-l umpli cu apa si sa-l arunci in capul trecatorilor, de pe acoperisul unei cladiri, in timp ce faci sex, atunci nu vei ramane insarcinata si vei fi si virgina.

| Fantastic7 a răspuns:

Ramai gravida precum fecioara maria daca folosesti prezervativ. Da, bineinteles ca ramai si virgina

| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Pai nu mai esti virgina daca ai un contact sexual vaginal. Daca se rupe prezervativul (fapt mai rar intalnit)poti sa ramai insarcinata.