| Oana_2022 a întrebat:

Daca fostul prieten care ti-a parasit vrea din nou sa fie cu tine, dar insa tu nu il iubesti, dar ai putea sa il iubesti... ce ai face? ai mai fi cu el din nou sau nu?

Răspuns Câştigător
| Visecolorate a răspuns:

Ehe...poate de iubit nu il mai iubesti, dar tii la el. Altfel nu vad rostul intrebarii. Suntem oameni, toti gresim, toti avem dreptul la a 2a sansa (Acum depinde si ce s-a intampalt intre voi, de motivul despartirii). Tu tii la el, dar te'ai obisnuit sa traiesti fara. Asa se intampla cand te resemnezi. Cauta acolo adanc in tine, acolo gasesti raspunsul, in inima ta. Si daca crezi ca se merita, mai da'i o sansa. Bafta!

4 răspunsuri:
| mihaelutsaaaaaaa a răspuns:

Depinde de baiat. oricum cred ca toti merita o a2a sansa insa daca nu.l iubesti nu te complica:*

| Mrlove a răspuns:

Acum depinde si din ce motiv te-a parasit eu zic sa nu te mai impaci cu el sunt barbat stiu mai bine crede-ma.

| Libelle a răspuns:

Nu-l iubesc dar as puteasa-l iubesc?
Adica am reusit sa traiesc ara el dar inca am o slabiciune sau...cee?

Nu, cel putin nu imediat.Aici depinde de circumstantele alea ale despartirii, ca sunt lucruri care nu se iarta...si sunt greselile amandurora care trebuie realizate.

| bbubby a răspuns:

Nu. din moment ce tea parasit o data o poate face si a doua oara. Fi fericita ca nu l mai iubesti si gaseste un baiat care sa tina la tine