| I'mPerfect(a)! a întrebat:

Daca gasiti poze in telefonul, PC-ul iubitului/iubitei cu fosta/fostul cum ati reactiona?!

1.Nu va intereseaza ca si voi mai aveti poze cu fosti pe care nu v-ati deranjat sa le stergeti sau,

2. Faceti crize de gelozie si ii cereti sa le stearga urgent?!

PS. Poze decente, doar cu fosta/fostul!

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Niciuna dintre ele. Nu umblu în telefonul ei aşa cum nici ea nu umblă în telefonul meu! Ţine de minimumul de respect!
Cât priveşte PC-ul, aşijderea nu ne scormonim în calculator reciproc, din aceleaşi motive.
Dar, presupunând că n-am net şi-i folosesc laptopul ei şi are o poză pe desktop şi o deschid şi văd ce e, nu spun absolut nimic.
De ce? Păi dacă e să mă înşele mă înşeală şi cu şi fără poza de pe desktop! Capisci?!

19 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, la mine nu e cazul pentru.ca prietenul meu nu pastreaza poze cu fosta, ci are numai cu minehappy; dar daca as fi in situatia asta, nu m-as certa cu el dar totusi nici bine nu mi-ar fi si in adancul sufletelui m-as simti aiurea.Cred ca i-as spune sa stearga pozele, chiar daca acum e cu mine si ma iubeste pe mine si desi sunt poze decente nu vad rostul, de ce sa tina cu allta, ceea ce a fost intre ei, e in trecutul si in amintirea lui, dar nu inseamna ca si poze trebuie sa aibe.As fi putin suparata dar nici crize nu as face.Si el daca ar vedea poze cu fostul meu prieten sigur mi-ar face o criza de toata frumusetea.
Deci cred ca varianta 2 as alege ca totusi as fi geloasa si m-as supara si i-as cere sa le stearga dar fara sa ma crizez, nu pot sa spun ca nu ma intereseaza.

| Dizzydizz a răspuns:

Pf.niciuna.Doar i-as cere explicatii calma si nu i-as spune nimic.As face dupa in asa fel incat sa vada si el poze cu altu la mine in pc sau as pune la avatartongue:smug

nu trebuie sa te crizezi ci sa ii rasp cu aceeasi monedasmug

| nobody_9468 a răspuns:

Probabil daca ar fi in telefon nu m-as simti deloc bine, si l-as intreba daca totul s-a terminat de ce mai exista aceste poze, insa in pc nu vad daca ar fi vreo problema.Si eu am poze fostii in pc, chiar imi zicea un prieten ca el are un fel de "colaj" cu pozele fostelor lui si mi se pare chiar faina ideeawinking.

Bafta.

| Luori a răspuns:

Uite o alta varianta : daca am incredere in acea persoana, stiu ca pozele nu inseamna nimic, este doar ceva de "plictiseala " probabil nu s-ar intampla mai nimic, in plus ne-am amuza amandoi. Apoi, normal, mi-ar face placere sa le stearga happy
In schimb, daca nu incredere. atunci. iaics, nu vreau sa imi imaginez!

| irina20 a răspuns:

Nu cred ca as rezolva nimic daca i-as cere sa le stearga...
I-as cere explicatii, si in urma lor, va fi sau nu scandalul big grin

| Stefania a răspuns:

Din pacate 2 straight face. Daca este cu mine sa-i stea gandul doar la mine, nu vreau sa-l impart cu alta no talking

| Stefania a răspuns:

De fapt sunt de acord cu @Iubitozaur :d

| lays a răspuns:

Ok.aici mi-as da arama pe fatalaughingas face o criza de isterie.eu sunt calma de fel, zapacita, amuzanta. dar cand e vorba de iubitul meu devin o nebunalaughing)ma transform, parca nu mai sunt eu...de ce ar avea poze cu ea? imi arat coltii imediat. evident, i-as cere sa le stearga si ne-am certa urat. dup-aia l-as smotoci.ca nu pot sa stau mai mult de 20 de min suparata pe elstraight facestraight face

| paramore a răspuns:

El stie ca m-ar deranja chestia asta, deci dk ar pastra poze cu fostele m-as enerva, dar pn la urma sunt doar poze, si dk nu le sterge at ceva nu e in regulathinking si i-o intorc inapoilaughingdar cum fac, ca eu nu am pozecryingmna lasa ca gasesc eu, ma pozez cu lumea pe stradalaughingdin variantele tale cred ca o aleg pe a 2-a

| andreii2 a răspuns:

Alta varianta... O intreb de ce le mai tine... daca inca se gandeste la el sa faca ce simte decat sa stea langa mine fara sa ma iubeasca.

| AdY a răspuns:

Majoritatea din acest site dau rspunsuri lungi si neclare. Eu aleg 1.

| uningermik a răspuns:

Pai eu una nu as face nimic adica prima varianta.Si eu am poze cu fostul si atata timp cat si eu am nu am de ce sa ii spun lui ceva...

| niko_3882 a răspuns:

Pai i-as cere cateva explicati si i-as spune ca mar deranja si sa o stearga ca eu nu tin poze cu foste si ca daca as tine si ar vedea el sigur sar supara asa cum m-am sup si eu

| sika_7240 a răspuns:

Si eu am poze ca fostele. sa le am acolo le mai rasfoies si depanez amintiri:X nu e mom sa faci o criza daca vezi niste poze la iubit(a) cu fostele(i)winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te crizezi ci sa ii rasp cu aceeasi moneda - nu sunt de acord cu tine deoarece intr-o relatie, ca sa fie cat mai durabila si fara certuri prea multe, trebuie sa lase de la el ori unul ori altul. tu ii rasp cu aceeasi moneda, el la fel, tu la fel si tot asa. unde ajungeti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca ar afirma ca nu isi mai aminteste de pozele alea? si apoi le sterge repede in fata ta.eu nu stiu sa ma abtin, nu pot sa ma prefac cand sunt suparata...

| alexlee a răspuns:

Ii as vorbi calm iubitului/iubitei exact ceea ce simt spre examplu ca pozele pe care le are in PC te fac sa gandesti ca a fost mai bine cu ea/el. etc... se rezolva fara certuri sau rapundere cu aceeasi moneda.