| ktya a întrebat:

Daca iei anticonceptionale si faci sex in a 3 a zi cand aproape se termina menstruatia care este riscul de a ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca iei anticonceptionale conform recomandarii medicului, riscul de a ramane insarcinata este aproape nul (sub 1 la mie). In primele zile ale ciclului, riscul este mic si fara anticonceptionale, asadar sigur nu esti insarcinata.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Riscul de a rămâne însărcinată este nul.
În primul rând nu se terminase bine menstra și tu, țup cu iubirea; în al doilea rând nu poți rămâne imediat când s-a oprit menstra.
Tu folosești anticoncepționale, totul este sub control.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este prima data in viata cand folosesti anticonceptionale trebuie sa astepti 7 zile pentru a avea un contact cat mai sigur, daca nu este prima data si nu ai intrerupt pastilutele riscul este de 97%, sa iesi din dilema mai bine cumpara un test de sarcina.