| alina09333333 a întrebat:

Daca iei pastila de a doua zi fara ca ginecologul tau sa stie si dupa te duci sa-ti faci un control el poate vedea ca ai luat pastila?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca nu poate vedea daca ai luat pastila, dar nu vad nici o logica in actiunea ta, sa iei o pastila fara sens, cand are atat de multe efecte secundare care iti pot nenprocii sanatatea.
In schimb, medicul poate vedea ca ai avut sex.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este absolut imposibil ca medicul ginecolog, sau orice alta persoana, sa fie in masura sa-si poata da sema ce tratament sau ce fel de medicamente au fost folosite de cineva la un moment dat. Este absolut IMPOSIBIL sa se afle chiar si prin efectuarea de amalize de laborator dupa trecerea unei anumite perioada de timp. Sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Dar tu ai impresia că ginecologul își dă seama ce pastile iei în momentul când te consultă jos?
Răspunsul e nu.
Află doar dacă îi zici tu. Și ar fi bine să îi zici. El îți poate spune ce consecințe vor fi.

| Teo29 a răspuns:

Nu poate vedea, dar aceasta pastila iti va crea cicluri menstruale neregulate, probleme hormonale si multe altele. De ce sa iei aceasta pastila atat de toxica?

| DanyDav a răspuns:

Cum naiba ati reusit sa ajungeti acolo?

| Barbidu a răspuns:

Nu are cum sa vada.