| Iustin04 a întrebat:

Daca in urma unui contact sexual frenul preputului (ata) se rupe sau se intinde, preputul va ramane blocat peste gland sau glandul penisului va ramane neacoperit? Pentru barbatii care au glandul neacoperit (fara a si face operatie de circumcizie), aceaata este o dovada a activitatii sexuale?

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Nu este o dovada a activitatii sexuale, daca te-ai nascut si ai crescut cu el acoperit asa il vei avea toata viata indiferent daca ti se rupe ata sau nu, la fel pentru cei care il au neacoperit asa il vor avea mereu, si nu reprezinta o problema e perfect normal in ambele cazuri.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Preputul revine oricand peste cap, nu ramane nimeni cu glandul neacoperit decat daca face circumcizie.

| Emilian65 a răspuns:

Nu. Poți sa ai glandul neacoperit și totuși activitatea sexuala sa fie la cele mai înalte cote.