| Lolituta a întrebat:

Daca iti incepi viata sexuala trebuie sa incepi sa mergi la ginecolog?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e necesar.

| RadXx a răspuns:

Pai nu neaparat doar daca ai o problema daca ai patit ceva atunci da deci daca sa antamplat ceva dupa ce ai facut sex atunci du-te dar daca nu sa antamplat nimic atunci nu fiindca nu are rost din cauza ca nu ai patit nimic

| Monyka_1011 a răspuns:

Da! Cam trebuie neaparat ca sa-ti sfaturi cum sa te protejezi de anumite chestii si sa discutati despre viata sexuala.

| Rurouni a răspuns:

Logic ca da. Tre' sa afli si tu cum sta treaba p'acolo, nu? Eventual sa ti se faca putina educatie sexuala de catre ginecolog.
Presupun ca ai in jur de 14-15 ani cel mult daca ai intrebat asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt indicate vizitele ginecologice si analizele macar de doua ori pe an. daca insa ai o viata sexuala extrem de activa poti merge si cateva ori la luna