| Wallace a întrebat:

Dacă iubita/soția ta nu a fost virgină atunci când ai cunoscut-o, ai fi curios să știi câți parteneri de sex a avut înaintea ta? Ai întreba-o?

8 răspunsuri:
| Arakiss a răspuns:

Nu, nu mi-ar folosi la nimic informația asta.

| SuperFata a răspuns:

Este IRELEVANT intr- o relatie sănătoasă!
Ca idee de principiu, fiecare e liber sa aibă secretele lui/ei și nu este obligat sa dea vreo explicație. Dar, dacă totuși vrei sa știi asta, poți afla prin discuții libere, în momente de buna dispoziție, nu pui efectiv întrebarea " cu cine te- ai f"""" înaintea mea și cât și cum?" -happy
Înțelegi? Nu, nu e ok nici sa te gândești la asta. Când decizi sa te căsătorești și știi ca te roade treaba asta, mai bine iei o virgina și dormi liniștit.
Oricum, repet, astfel de lucruri nu se întreba, pentru ca poți pune persoana respectiva în situații proaste și chiar nu ar fi ok. Dacă trăiești cu ea mulți ani, poți aduce asaaa...pe departe, în anumite contexte vorba despre.
Însă să pui întrebarea " cu cine, cati?" NU, nu, nu! O pui în situații urate sa ii spui asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nevasta mea la 28 de ani mi-a spus că a mai fost doar cu 4 bărbați înaintea mea.

Eu tot la 28 de ani i-am spus că am mai fost cu 7 femei înaintea ei.

Că mai trebuia un 0 la ea după 4 sau la mine un 0 după 7 NU mai conta că eram același tip de oameni.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! daca-ti iubesti sotia sincer si adevarat, nu ai de ce sa stii cu cine s-a iubit inainte, ca nu-ti ajuta la nimic.

Dar tu ai fost virgin aininte sa o cunsoti, sau ai avut si tu iubite?

| VoidEternal a răspuns:

Nu am intrebat-o, dar mi-a spus ea singura. Nu că ar fi contat prea tare.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Dacă îți respecti soția, nu o întrebi.
Probabil și tu te ai simți poate prost sa te întrebe ea câte fete ai avut pe lista la acest capitol.
Consider ca trecutul este trecut, acele decizi au fost asumate, iar pe tine ca si iubit/ soț ar trebui sa te intereseze stric prezentul și viitorul relației.
Și da, poate vrei sa știi despre fostele relații, este ok sa întrebi ce nu a mers, nu lucruri atât de " intime".

| Emma30555 a răspuns:

Pe mine nu m-a intrebat nici un prieten cu care am fost. E de proasta creștere. Dacă eu par genul fidela și care pun preț pe reputația mea asta este ceea ce vede el. Dacă as fost genul de femeie ușoară ar fi văzut și singur și nu s ar fi complicat pentru o relație. De fapt asta contează pentru el ca bărbat, dacă nu contează asta și întra în amănunte e doar un misogin încuiat.

| Paracetamol0lol a răspuns:

Poate să aibă 100 că nu contează