| NiculaiMarianTraian a întrebat:

Daca iubitei mele i-a venit menstruatia 2 luni la rand regulat are cum sa fie insarcinata?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este exclusa posibilitatea de a putea exista o sarcina chiar si ipotetica, in cazul in care ultimele 2 sangerari menstruale s-au desfasurat in conditii similare sau aproape identice cu cele de mai de dinainte ca numar de zile de menstruatie, fluxul zilnic de sangerare, cantitatea de menstruatie eliminata, cat si a texturii, a culorii, a aspectului, etc. etc. In astfel de situatii se considera ca atat teoretic cat si practic, insasi pornirea menstruatiei la termen si desfasurarea sa ulterioara in conditii apreciate ca fiind normale, reprezinta GARANTIA ferma ca in proportie de 99 % NU exista o sarcina instalata in uter fiindca in timpul ciclului menstrual anterior menstruatiei, NU s-a produs fecundarea ovulului. Deoarece NU s-a format si nici NU s-a implantat o sarcina in endometru, tesutul endometrial a devenit inutil si este eliminat din uter sub forma amestecului de sange menstrual la terminarea ciclul menstrual. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Andreeush a răspuns:

Nu are cum să fie însărcinată.

| A93 a răspuns:

Nu!

| George2020 a răspuns:

Nu