| PetruSur a întrebat:

Daca iubitul meu nu a ejaculat in mine este posibila o viitoare sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar putea exista o posibilitate insa imposibil de precizat ca valoare in procente deoarece nimeni nu poate sti daca iubitul tau are experienta sexuala, daca si in ce masura este de capabil iubitul tau sa-si coordoneze si controleze retinerea de a ejacula si ceea ce este cel mai important nimeni dintre noi nu avem informatii privind ciclul tau menstrual. Consider ca din moment ce ti-ai inceput viata sexuala ai ajuns la varsta la care ar fi fost logic si normal sa detii/cunosti informatia ca : o femeie poate sa ramana insarcinata doar in cazul in care intretine un act sexual neprotejat IN PERIOADA FERTILA a ciclului ei menstrual. De asemenea ar trebui sa stie foarte bine/precis ca NICIODATA (in mod obligatoriu) ea nu va putea intretine contacte sexuale neprotejate in cazul in care ciclul menstrual este NEREGULAT, deoarece riscul de a se forma o sarcina exista pe toata durata ciclului. Tu esti singura in masura sa-ti dai raspunsul corect la intrebarea pusa. Multa sanatate.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde daca te ai protejat, ia in calcul lichidul preejaculator care contine speratozoizi, daca lichidul acela a ajuns unde trebuie pot fii șanse de sarcină. Ce vârsta ai? Fa ti un test de sarcina asa pentru a evita orice fel de indoială, mergi la medicul ginecolog sa te consulte. Nu m ai face ti sex asa după ureche fara sa te informezi inainte.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, dacă ai făcut sex neprotejat, atunci există RISC de sarcină chiar dacă nu a ejaculat în tine!

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......ele-semne/

Toate cele bune!