| anonim_4396 a întrebat:

Dacă iubitul\iubita va zice la nervi (fa ce vrei, las-o așa, crezi cum vrei) înseamnă ca nu iubește?

8 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Nu neapărat. Și eu mai zic așa când sunt nervos sau supărat pentru că am nevoie de puțin timp singur, am nevoie să stau și să cuget la ce s-a întâmplat și cum să rezolv problema.

| AndreeaWTS a răspuns:

De obicei înseamnă că îi produci o cantitate de stres destul de mare și în acelaș timp și frustrarea că nu poate comunica cu tine.
Pentru că nu înțetegi sau pentru că ești foarte încăpățânat/ă.

| MarianWLF a răspuns:

O lasi sa se calmeze dupa reluati discutia, tensiunea intr-o discutie aduce si mai multa tensiune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca s-a saturat sa iti explice ceva si tu sa nu intelegi.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca nu te iubeste, ca altfel nu te-ar jigni si nici manipula cum vrea el/ea.
Urmatoarul pas este sa faci stanga imprejur si sa pleci.

| darrio2007 a răspuns:

Cand spune asta, sa stii ca este exact pe dos de ce ar vrea ea.

| geoconda a răspuns:

Inseamna ca e gelos a si nu trebuie să faci ce vrei

| Mopmop a răspuns:

Nu are treaba neaparat! La nervi omul spune orice. De asta recomand ca atunci cand vrei sa vorbesti ceva important, fii mancat inainte. E ceva legat de glicemie.