| Mihaimagnidicul28 a întrebat:

Daca luna trecuta i-a venit cu 4 zile mai devreme, adica trebuia sa i vina pe 19 si i-a venit pe 15, acum pe cat ar fi trebuit sa i vina ciclul? Tin sa mentionez ca nu m-am terminat deloc in ea. Astept un raspuns urgent, va rog.

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca nu ii vine in 3 saptamani de la ultimul contact sexual neprotejat, la 21 de zile tot de la ultimul contact neprotejat va trebui sa faca un test de sarcina.

6 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

In cazul in care are ciclu de 25 de zile ar fi trebuit deja sa ii vina de pe 12 martie, dar daca ciclus este de 28 de zile ar fi trebuit sa ii vina ieri, iar daca ciclul iubitei tale are 30 de zile maine ar trebui sa vina ultima menstruatie.

| Mihaimagnidicul28 explică (pentru MihaiNicu23):

Pai si normal al ei este de 28 de zile, si nu i-a venit ieri, cam cate zile sa asteptam ca sa vedem daca este insarcinata? Dar stiu sigur faptul ca nu m-am terminat in ea, in noiembrie a mai luat si niste postinor, sa fie de la asta? Sa mi fac griji de acum, sau cat sa astept? Sigur nu m-am terminat!

| Mihaimagnidicul28 explică (pentru MihaiNicu23):

Multumesc!?

| Mihaimagnidicul28 explică (pentru MihaiNicu23):

Ultimul a fost duminica. Deci de duminica in 3 saptamani daca nu i vine, un test de sarcina?

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru Mihaimagnidicul28):

Da, sau mai poate face un test de sarcina la 3 saptamani de la ultimul contact sexual care va ganditi voi ca a fost cu sanse mai mare de a ramane insarcinata.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mihaimagnidicul28):

Testul de sarcina se face DUPA 21 de zile de la ultimul contact sexual.
Oricum, in cazul ei nu se poate calcula data ciclului, deoarece postinorul i-a dereglat complet ciclul, pentru urmatoarele 6-12 luni.
Folositi prezervative ca nu musca, nu dor, nu costa mult, dar protejeaza total de sarcini nedorite si de boli cu transmitere sexuala.

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru Mihaimagnidicul28):

Daca nu ii vine in 3 saptamani de la ultimul contact sexual neprotejat, la 21 de zile tot de la ultimul contact neprotejat va trebui sa faca un test de sarcina.