| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma antarziat ciclul menstrual 16 zile de la data an care mi-a venit s-ar putea sa fiu gravida. imi doresc sa fiu gravida dar nu raman. spuneti-mi si mie un sfat de a ramane gravida.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca inainte aveai ciclul regulat, s-ar putea sa fii gravida. Daca e in general neregulat, atunci asta este cauza pentru care nu ramai gravida. Un sfat pentru a ramane gravida numai ginecologul iti poate da, dupa ce te consulta si stabileste de ce nu ramai.

| MonicutZZa a răspuns:

Scumpo, nu poti ramane gravida decat facand sex, iar asta nu-i un sport, sa trebuiasca sa faci exercitii pentru un rezultat, trebuie pur si simplu sa nu folosesti protectie si cel mai probabil vei ramane de prima data (sau dupa mai multe dati).
Succes si spune-ne cand vei avea un bebe!

| dyddyyyx18 a răspuns:

Eu zic sa te duci la planificare familiala (sau la ginecolog), ca sa-ti dea un tratament personalizat. Si da, e posibil sa fii dar pentru a stii sigur fa-ti un test de sarcina.winking