| Biancasata a întrebat:

Dacă mă doare burta jos înseamnă ca trebuie sa îmi vina menstruația? Ieri trebuia sa îmi vina și întârzie azi.mi-sa mai întâmplat sa mi se întârzie o zi

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei si in majoritatea cazurilor, in perioada zilelor situate inaintea menstruatiei, apar si se instaleaza simptomele premenstruale care se pot manifesta in cele mai diverse moduri, de la simple stari de disconfort pana la dureri de-a dreptul insuportabile. Din cauza unor posibile dereglari ale activitatii hormonale, lungimea ciclului menstrual poate prezenta mici variatii de +/- 1 sau 2-3 zile, diferente care nu trebuie provoace stari de stres sau panica. Multa sanatate!

| Freya1 a răspuns:

Da pate este de la faptul ca iti intarzie. Durerile inainte si la menstruatie sunt normale daca te supara rau ia un nospa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

Răspuns utilizator avertizat
| youastupidhoe a răspuns:

Ai racit la ovare.
ti-a masat cristidinbucuresti picioarele avand mainile reci.