| TsunamiiiYay a întrebat:

Daca merg cu mama la ginecolog ii va spune dupa consult, printre altele si de faptul ca nu mai sunt virgina?

Răspuns Câştigător
| anamaria82726 a răspuns:

Sa stii ca doctori ginecologi trec des prin situatii de genul. Fetele ii roaga sa nu spuna mamei ca nu sunt virgine si ei nu zic. Iar daca acel consult nu are legatura cu virginitatea nu va aduce in discutie

| TsunamiiiYay explică (pentru anamaria82726):

Ai trecut prin asa ceva? Mi-ar fi de ajutor un raspuns afirmativ happy

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde!
Daca fata este minora si mama cere medicului sa-i spuna adevarul, doctorul nu are incotro si-i va spune!

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca aproape sigur NU, bineinteles ca in cazul in care este un medic cu judecata rationala, adica o persoana responsabila. Se stie foarte bine ca parerile privind V I R G I N I T A T E A unei fete sunt percepute/intelese in mod foarte diferit. Deoarece starea de virginitate este inteleasa/perceputa GRESIT, in anumite culturi/comunitati reprezinta o stare absolut obligatorie, pe cand in alte culturi cu idei mai libertine, virginitatea si-a pierdut practic orice valoare spiritual-moral-etica. Fiindca foarte multa lume este lipsita de cunostintele medicale necesare, in mod cu totul gresit considera ca DEFLORARE ar fi si DEZVIRGINARE, dar de fapt fac o confuzie impardonabila. Din nefericire chiar si in prezent, multi NU reusesc sa inteleaga faptul ca VIRGINITATEA femeii reprezinta un concept psihico-mental, adica reprezinta o notiune imateriala, intangibila si INVIZIBILA care EXISTA si este localizata doar in MINTEA fetei/femeii, deci in nici un caz NU la nivelul vaginului/vulvei ''pasaricii''. Din acest motiv existenta sau lipsa starii de VIRGINITATE niciodata NU poate fi determinata ori stabilita de o alta persoana. Deoarece virginitatea reprezinta un CONCEPT (ca oricare altul), din acest motiv NU poate fi vazut nici cu ochii si nici NU poate fi atins/pipait in mod real, fizic si ca atare rezulta ca nici nu poate fi ''pierduta'' : nici intentionat - nici accidental. Asa ca niciodata absolut NIMENI (medic ginecolog) in afara fetei/femeii in cauza, nu se poate pronunte in privinta existentei sau lipsei VIRGINITATII. Aceasta starea/notiunea de virginitate dispare/''se pierde'' NUMAI in clipa in care himenul ori vaginul fetei/femeii intra in contact direct cu un penis real al unui baiat/barbat. Dar fiindca acest lucru este stiut, cunoascut numai insasi de cea in cauza, deci de nimeni altcineva. Lezarea, deteriorarea sau chiar si ruperea din greseala ori accidentala a HIMENULUI prin MASTURBARE se numeste DEFLORARE si nu DEZVIRGINARE asa cum o considera multa lume in mod cu totul gresit. Deci reiese foarte clar ca medicul ginecolog (responsabil) NU se poate pronunta in privinta modului in care s-a deteriorat himenul. Deflorarea se poate produce strict ca urmare a unei actiuni fizice asupra himenului prin producerea unei anumite ''agresiuni'' in urma careia ramane o stare vizibila si/sau palpabila. Insa in anumite cazuri acest proces de DEFLORARE se mai poate produce si din mai multe diverse alte motive. Printre aceste motive care pot provoca ruperea sau deteriorarea himenului si producerea deflorarii sunt activitati care n-au absolut nici-o conotatie sexuala. In functie de grosimea, constitutia si elasticitatea himenului, acesta se poate leza, crapa sau rupe in momentul in care asupra himenului se produce o ''tensionare'' intensa, ce rezulta ca urmare a unor miscari ample de deschidere/indepartare a picioarelor, la balet, gimnastica, catarare/escalada, dans sportiv, ciclism, urcarea unei pante abrupte, etc.etc. Este unanim acceptata atat aprecierea cat si considerati portivit caruia este IMPOSIBIL sa se produca AUTOdezvirginarea. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Un medic profesionist nu ii va spune ca tu nu mai esti virgina.

| mentholinks a răspuns:

Trebuia sa-i spui tu mamei tale. Poate te-ar fi sfatuit.

| Necunoscut112 a răspuns:

Dacă întreabă maică-ta, e posibil. Deşi o să apară în curând aici un utilizator care îţi v-a spune că este imposibil ca un ginecolog să vadă dacă ai făcut sex sau nu, adevărul e că acesta poate să spună că ai himenul rupt. Dacă o să creadă maică-ta că nu l-a rupt un penis, nu avem de unde să ştim, dar probabil că nu va crede.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Necunoscut112):

In mod absolut sigur pentru toti cei ca tine, le este greu sau chiar imposibil sa inteleaga diferenta dintre o notiune, un concept si un proces fizic care este vizibil, palpabil. Adica diferenta dintre o stare imateriala in contrast cu o stare care d.p.d.v. fizic - este materiala. laughing

| Necunoscut112 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu, nu-mi este deloc greu. Doctorul poate spune mamei ca himenul este rupt, la cerinţa ei. Nu ştiu câte mame vor crede că himenul nu s-a rupt în urma unui act sexual.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

În viziunea ta poţi s-o iei cu c*r şi în gură şi să fii virgină, dacă aşa te consideri tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Pentru informarea ta corecta afla ca virginitatea femeii se refera pur si simplu la starea de integritate a vaginului nu si la c#rul sau gura persoanei f****e. Presupun ca ai un nivel al IQ-ului suficient de mare incat sa reusesti sa intelegi diferenta in cazul in care practici in mod constant asemenea perversiuni sexuale. laughing

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Necunoscut112):

Doar niste mame iresponsabile dar cert dobitoace imbecilizate, POT sa traumtizeze sufletul fetei lor si tot la fel doar niste mame complet cretine cu un nivel de inteligenta apropiata de cel al unui dobitoc, ar putea sa fie incapabile sa inteleaga ca himenul se poate rupe din foarte multe alte motive sau cauze care nu au absolut nicio legatura cu actul sexual real. Doar o tampita poate gandi altfel. NO COMMENT. rolling on the floor

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, exact asa spuneam. In viziunea ta poţi să te fu*i de te rupi (excluzând sexul vaginal) şi să fii virgină. Alţii s-ar putea să aibă alta părere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Toti acei ''ALTII'' reprezinta tagma amintita, cea a DOBITOCILOR IMBECILI. rolling on the floor

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, că doar tu deţii adevărul absolut...Restul oamenilor care văd lucrurile diferit faţă de tine sunt imbecili, logic.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihhhhhhhh a răspuns:

Nu cred ca ii va spune. Doctorul nu trebuie sa fie chiar atât de indiscret. Dacă totuși crezi și îți e frica ca ii va spune, vorbește cu doctorul sa nu o facă.

| barosanu69 a răspuns:

Da laughing

| igotbigcock a răspuns:

Da