| AdelinaIoana11 a întrebat:

Dacă mi-a venit ciclul astăzi și fac dragoste neprotejat e vreo șansa sa rămân însărcinată dacă ejaculează in mine?

7 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Mai bine daceti protejat ca o sa ii dai tot felul de infectii iubitului, sunt sanse mici de sarcina pentru ca spermatozoizii pot supravietui chiar si 3 zile.

| dd88 a răspuns:

Cand esti pe ciclu e posibil sa rămâi însărcinată asa ca mai bine spune pas

| sofisis a răspuns:

Niciodata nu e total imposibil sa ramai asa ca mai bine protejeaza-te. Plus de asta este mult mai probabil sa faci infectii sau sa iei tot felul de bacterii si virusi cand esti pe stop. Asa ca iar, mai bine nu.

| HazelEyes77 a răspuns:

Sunt sanse extrem de mici sa ramai gravida la menstruatie dar totusi nu le putem exclude in totalitate. Cand esti la menstruatie exista riscul sa te alegi cu vreo infectie in zona asa ca mai bine protejati va. Si o igiena riguroasa e obligatorie.

| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt șanse sa ramai gravidă.

| Jonas94 a răspuns:

Dacă ai un ciclu de 28 de zile, nu există șanse să rămâi gravidă. Poți să rămâi dacă ai un ciclu menstrual de 21-24 de zile.