| Marbella188 a întrebat:

Daca mi-a venit menstruatia luna trecuta, cu intarziere o zi, a tinut 5 zile, pot sa fiu insarcinata?
Peste o sapt jumate ar trebui sa-mi vina iar.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar si in cazul celor mai REGULATE cicluri menstruale pot sa apara abateri admisibile de +/- 1 zi (uneori chiar si 2) fata de data calculata, prognozata de pornire a menstriuatiei. Din acest motiv o abatere reprezentand o intarziere de 1 zi nici nu trebuie luata in considerare mai ales in situatia in care s-a produs/a urmat o menstruatie cu desfasurarea similara/asemanatoare d.t.p.d.v. cu menstruatiile anterioare. In cazul in care ciclul tau menstrual este de tip REGULAT inseamna ca cel mai probabil urmatoarea menstruatie se va produce/incepe la data calculata, pronosticata. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu, nu poti fi insarcinata daca ti-a venit menstruatia si mai ales 5 zile.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu ai cum sa fii insarcinata daca ai menstruatie normala.