| Farcas a întrebat:

Daca mi-ai inceput viata sexuala cu prietenul meu, si cateodata ma apuca dorul de el, imi doresc sa facem dragoste si cum nu e langa mine, ma masturbez gandidu`ma la el. e ceva in neregula cu mine?sad

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Poti sa-i spui linistita ca iti doresti sa faci dragoste cu el.Probabil el nu vrea sa para "profitor"...de aceea nu iti propune chestia asta foarte des.
Iar la capitolul masturbare...nu-ti face probleme.Toata lumea o face.Doar ca nu toti o recunosc.

10 răspunsuri:
| DraIneR a răspuns:

. esti doar indragostita... atata tot... ^^"

| multimoak a răspuns:

Nu! Nu cred!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e nimic in neregula cu tine, stai linistita happy.

| Farcas explică:

Cateodata mi-as dori sa facem dragoste, dar mi-e cam jena sa ii spun.

| Cryssbest a răspuns:

Nu, deloc! Masturbandu-te ajungi sa iti cunosti mai bine corpul si sa ai parte de un sex din ce in ce mai satisfacator!

| Mina a răspuns:

E ceva normal. Nu ar trebui sa iti fie rusine sa ii spui! Doar e prietenul tau. Sau poti sa faci altfel...winking Arata-i ca vrei sa faci dragoste cu el. Saruta-l pe gat, atinge-l. Crede-ma ca el se va bucura! happy

| Anecherry a răspuns:

Nu e nimic in neregula; daca iti e jena sa ii spui ca vrei sa faceti dragoste atunci nu-i spune, trecvi la faptebig grin

| Alexe_4347 a răspuns:

Cum? daca mi-ai? laughing

| doc a răspuns:

Nu e ceva in neregula ca il iubesti prea mult happy, doar ca masturbarea propriuzisa duce la unele probleme, si anume ca incepi sa te atasezi de unele atingeri pe care doar tu le poti face si dupa un timp ajungi in punctul cand doar atingerea(nu neaparat atingere, intelegi aluzia) aia sa te duca la orgasm dupa care ultimul stadiu ar fi sa fii total satisfacuta doar atunci cand te masturbezi si nu cand faci dragoste/sex, lucru care ar cauza relatiei.
Asa ca de fiecare data cand vrei sa faci dragoste cu iubitul tau doar treci la fapte, nu trebuie sa-i spui ca vrei asta... o sa inteleaga unde vrei sa ajungi

| Linda a răspuns:

Dupa mine nu e ok nici ca nu va casatoriti, nici ca te masturbezi. Va casatoriti, cel putin civil, si ii spui de cate ori iti doresti sa faci dragoste. Daca el isi doreste mult mai rar decat tine, poate nu e bine sa va casatoriti, ca nu semanati prea mult in acest capitol.