| deeaflorina a întrebat:

Daca nu ejacueaza in interior barbatul nu isi da drumul raman insarcinata?

5 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Daca-i oral: nu-i problema sa ramai.winking

| mihai69 a răspuns:

Pe scurt: da, există și acest risc, în anumite condiții.

| HazelEyes77 a răspuns:

Sanse foarte mici. Numai daca s-a masturbat anterior actului intim si nu a mers la baie sau ati avut acte sexuale consecutive. Altfel nu.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care este folosita asa numita metoda de protectie a ''coitului intrerupt, probabilitatea de a se putea forma o sarcina sa nu, depinde in cea mai mare masura de experienta barbatului privind capacitatea acestuia de a-si coordona, controla si retine la ''perfectie'' ejacularea. Este bine stiut faptul ca sarcina se poate forma numai daca OVULUL este fecundat de catre un SPEMATOZOID. Tot la fel se stie precis ca spermatozoidul exista numai/doar in SPERMA si poate sa ajunga la ovul pentru a-l fecunda, doar in cazul in care sperma este ejaculata in interiorul vaginului. In cele mai multe cazuri OVULUL VIABIL poate sa apara si sa existe in UTER cam pe la mijlocul ciclului menstrual, adica numai dupa cea de-a 12-14 a zi a ciclului numarata fata de prima zi a ultimei menstruatii. Daca actul sexual se termina fara ca sperma sa fie ejaculata in vagin, atunci in acel caz se poate aprecia ca in proportie de peste 98% este IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina. Trebuie sa stii, sa cunosti faptul ca CICLUL MENSTRUAL incepe odata cu PRIMA ZI de menstruatie si din acest motiv orice intrebare sau orice calcul privind procesul de procreere trebuie raportata fata de acea prima zi a menstruatiei, fiindca reprezinta prima zi, cu care se incepe un nou ciclu menstrual. Multa sanatate!

| Violleta2022 a răspuns:

Da, bineinteles ca poti ramane insarcinata daca: tu esti in perioada fertila si daca au existat mai multe partide sexuale anterioare, sau o masturbare prealabila.