| anonim_4396 a întrebat:

Dacă o fată care anatomic este virgină, dar care a primit și făcut sex oral unui tip, ambii și-au frecat organele genitale unul de celălalt, mai poate fi totuși numită fecioară, castă?

17 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Pierderea virginitatii se produce la primul act sexual, chiar daca nu exista si penetrare vaginala. Virginitatea inseamna puritate, iar daca ai supt poola, esti orice, numai pura nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Virginitatea, castitatea si fecioria au zburat odata cu sexul oral!
Aceea nu mai este fecioara, odata ce-i deja pangarita de sex si poate avea chiar boli cu transmitere sexuala, fiindca a facut sex oral.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Anatomic.

| mihai69 a răspuns:

Francezii numesc aceste fete "fausses vierges".

| doctorandus a răspuns:

Dupa definitia clasica si cea mai acceptata, dezvirginarea are loc cand penisul patrunde in vagin. Nu mai devreme si nu mai tarziu.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Deci, tehnic, o lesbiana goldstar este virgina. La fel si un homosexual care nu a facut sex cu femei.

| dullcat a răspuns:

Incep sa cred ca esti varianta feminina a lui VerginicaVacaGrasa cu intrebarile astea. laughing

| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu au făcut act sexual normal, poate fi numita fecioara. Numai când iubitul ei o penetreaza vaginal și duc la final un act sexual, atunci nu mai este fecioara.

| Emma30555 a răspuns:

Este virgina fizic dar nu mai este pura în sensul acela. Din punctul meu de vedere dacă ajungi sa faci sex oral mai bine faci și sex, nu are sens sa nu o faci dacă simți deja nevoia sa o faci.

| blackann a răspuns:

Tu sigur nu esti rosalia originala

| Miruna333 a răspuns:

Virginitatea are legatura cu primul contact sexual.
Fecioara si casta sunt mai mult termeni religiosi, care,, pateaza'' imaginea femeilor si tind sa le judece aspru. Nu te lasa ghidata de prostii de genul. Puritatea nu are de a face cu virginitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceasta este o întrebare personală și sensibilă, iar răspunsul depinde de convingerile și valorile fiecărei persoane.
Termenul de "fecioară" sau "castă" se referă la o fata care nu a avut contact sexual vaginal.
Cu toate acestea, nu există o definiție universală a acestor termeni și fiecare persoană poate avea propriile lor convingeri și interpretări.
Totuși ar trebui să respectăm deciziile și alegerile fiecărei persoane în ceea ce privește viața lor sexuală și să nu judecăm sau să etichetăm o persoană în funcție de aceste alegeri.
Sper că te-am ajutat! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Anatomic virgină? Adică are himenul intact? Majoritatea îl au elastic, nu se rupe, se întinde, deci nu știu la ce te referi
Virginitatea nu exista si daca ai vazut penis clar nu esti inocenta.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Virgină nu se referă doar la himen. Termenul de virgină se referă la întreaga viață, să nu fi avut pe nimeni, prieten, iubit.
Când vine un bărbat să o ceară în căsătorie, acela să fie primul bărbat din viața ei!

| Sistemulxxl a răspuns:

Mamaaaa ce perversi! Anal ati incercat?

| Konstantinos99 a răspuns:

Virginitate=curatie sufleteasca.
Acum ti ai murdarit sufeltul prin actul respectiv, esti virgina doar trupeste, nu sufelteste. Sufletul determina starea de feciorie si curatie deci, nu mai esti.

| alisa201921 a răspuns:

Cred că nu poate fi numită Fecioară pentru ca la sigur nu este căsătorită, relațiile in afara căsătoriei fiind considerate preacurvie.