| eduard10 a întrebat:

Daca o fata care are SIDA imi face sex oral neavand nici o rana deschisa la gura. Poate sa-mi dea si mie SIDA?
DAU FUNDA.

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

In primul rand trebuia sa te exprimi - "este infectata cu HIV". Trecand peste asta de unde stii tu asta, ca este infectata? SIDA este stadiul final, sunt destule persoane care traiesc cu HIV [virus] multi ani pana la declansarea bolii care se numeste SIDA.
In ceea ce priveste intrebarea... hm? Este probabil sa te infectezi dar pericolul cel mai mare este la sexul anal, apoi cel vaginal.[nu ma intreba de ce la cel anal este mai mare ca nu stiu sa iti spun, nu-s doctor eu-s un simplu inginer.
Asta nu inseamna ca nu-ti poate transmite si alte boli inclusiv virusuri care genereaza SIDA, Hepatita B, hepatita C.
Asteapta 3 luni de la contact si te duci si iti faci testele de sange, bine?
Nu te gandi ca te-ai imbolnavit si gandeste pozitiv. Te va macina, fara indoiala dar lupta cu tine si cu psihicul tau. Sper sa poti! sanatate iti doresc!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Hiv se gaseste in sange si in secretile vaginale

| Beatrice_Alexandra_2000 a răspuns:

Pai cred ca da s-ar putea ptransmite

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da. Riscul acceptat este de cam 9%

| Edeline a răspuns:

Nu numai SIDA.toate bolile cu Slaughing

| Ajutatorool a răspuns:

Da.