| kiko_3973 a întrebat:

Daca o fata isi incepe viata sexuala la 16 ani si apoi nu vreau sa mai aiba vreun contact sexual pana la 18-19 ani exista riscul sa faca fibrom? sau sa nu mai poata sa ramana insarcinata mai tarziu, sa aiba copii?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Risca sa faca cancer de col uterin fiindca si-a inceput viata sexuala prea devreme. Alte riscuri nu exista. Fibromul si infertilitatea nu au legatura in context

| mgtow a răspuns:

Nu cred ca o sa faca fibrom, dar daca nu se protezeaja si o face fara prezervativ poate sa ramana insarcinata sau cu HIV.