| Anomim2025 a întrebat:

Daca o fata stiu ma place cat de cat, iar eu o sa ii spun la urmatoarea intalnire ca o plac impreuna cu un trandafir (pentru ca tin de prea mult in mine) cum credeti ca ar reactiona?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Eu unul nu sunt adeptul florilor. Le ofer doar în momentul în care simt că am obținut ce voiam de la o interacțiune cu o femeie. Nu mă refer la sex ci la un schimb de energie. Când ofer o floare unei femeie e exact ca atunci când dau bani împrumut. Nu mă aștept să mai primesc ceva înapoi. Dau pentru că așa simt, pur și simplu. Consider mai important ca persoana aceea să aibă un moment în care să se iubească decât faptul că acest gest o va putea face să mă respingă mai apoi.
E foarte bine că vrei să îi spui față în față însă cred că mai important este să petreceți puțin timp împreună. Cuvintele pot avea o greutate foarte mare care să sperie cealaltă persoană. Care să considere că simți prea mult față de ce poate gestiona ea. Ar putea simți că te va dezamăgi și nu ești pregătit pentru o relație cu persoană autentică, una care nu se preocupă înainte de fiecare cuvânt scos pe gură dacă te vei simți lezat și te vei duce într-un colț să plângi.
Mult mai elocvent mi se pare un sărut oferit în momentul propice. Dacă întoarce gura o pupi și tu pe obraz, eventual lângă colțul buzelor. Nu la începutul, nici la sfârșitul întâlnirii, undeva pe parcurs. Asta dacă simți din gesturile ei că e treaba reciprocă. Într-un moment în care pare că sunteți pe aceeași lungime de undă și participă activ la conversație. Faptul că știi tu de undeva că te place, că ți se pare, e irelevant. Poate să nu fie veridică treaba. După sărut o întrebi altceva despre o chestie generală ca și cum nu s-ar fi întâmplat nimic deosebit. Trebuie să tratezi totul ca și cum ar fi cel mai firesc lucru care se putea întâmpla. Nu încărca situația excesiv cu vorbe despre ce s-a întâmplat. Dacă te întreabă de ce ai făcut asta îi spui că așa ai simțit și apoi schimbi subiectul.
Dacă mai acceptă și o întâlnire următoare înseamnă că te place.

| Anomim2025 explică (pentru Bacemi):

Ne intalnim de doi ani. happy
Am fost in acceasi clasa.

| Bacemi a răspuns (pentru Anomim2025):

V-ați întâlnit și în afara orelor de curs? Dacă da, cu ce frecvență și cum au decurs acele întâlniri? Despre ce ați vorbit și cât durau?

| Anomim2025 explică (pentru Bacemi):

Da, ne-am intalnit.
Despre viata, viitorul nostru, despre Dumenezeu ( este de aceeasi confesiune cu mine ). E genul de fata cu care poti discuta orice, iar o conversatie durea in jur de o ora si ceva.

| Bacemi a răspuns (pentru Anomim2025):

E un semn bun, pare o fată iubitoare. Dar asta nu garantează faptul că ar vrea cu tine o relație de cuplu. Nu te atașa prea mult emoțional de un rezultat pozitiv. Bazează-te în schimb așa cum ai spus pe faptul că nu mai poți ține în tine ce simți și trebuie să te descătușezi. Probabil va aprecia trandafirul. Dar încearcă să nu exagerezi cu vorbe prea mari. Rămân la părerea că sărutul e cea mai bună cale. Dar s-ar putea să o ofenseze pe ea dacă e foarte bisericoasă. Tu știi mai bine dacă respectă cu sfințenie dogma religioasă sau înțelege când trebuie ignorată. Succes!

| Ara997 a răspuns (pentru Anomim2025):

Excelent! chiar sunt curios cum merge treaba...iar bacemi chiarti-a dat sfaturi bune

9 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Cum ti-a zis cineva mai jos,nici eu nu sunt adeptul florilor.
Cel putin la inceput.
Cand vei fi oficial cu ea, vei avea timp zi de zi de flori, cadouri surprize etc.
Acum nu intrebaa de reactie, fiecare fata reactineaza diferit.
Sper ca simte si ea ce simti si tu si nu te considera doar un prieten.
Daca ar fi asa, o sa-i se para ciudata marturisirea ta.
Dar asta nu trebuie sa te descurajeze, doar stii mai bine ce interactiune e intre tine si ea.
Tu doar spune-i.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cat de aiurite sunt fetele, e posibil sa primesti una peste bot laughing.

| Ara997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fata respectiva nu pare genul de. aiurita.

| Blonda911 a răspuns:

Ai Putea chiar si 3-5 trandafiri happy Ar fi plăcut surprinsă si te-ar ajuta mult! Sunt fata si gesturile chiar contează! Bafta