| anonim_4396 a întrebat:

Dacă o femeie căsătorită pretinde că mă iubește, dar se joaca cu sentimentele mele și mă lasă să sufăr și nu îi pasă de starea mea de sănătate, motivând că îi este rușine să fie văzută cu mine până își încheie relația cu soțul ei, înseamnă că nu mă iubește cu adevărat?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"prioritatea ei de a fi bine văzută de ceilalți este mai importantă decât starea mea de sănătate"

poți să fii sigur de asta!

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~o femeie căsătorită...îi este rușine să fie văzută cu mine până își încheie relația cu soțul ei, înseamnă că nu mă iubește ~

inseamnă că e o femeie cu capul pe umeri și care vede clar prioritățile. La capitolul ăsta ar trebui să mai lucrezi nițel și tu

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Dacă prioritatea ei de a fi bine văzută de alții este mai importantă decât starea mea de sănătate, atunci cred că, fără îndoială, a înțeles greșit ce înseamnă dragostea.

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Deci ea nu ma iubeste cu adevărat. Am inteles.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"prioritatea ei de a fi bine văzută de ceilalți este mai importantă decât starea mea de sănătate"

poți să fii sigur de asta!

| gabicoo a răspuns:

Tu te lauzi cu tot felul de relații cu diverse femei. Ori minți ca să te lauzi pe TPU, ori totul se petrece doar in mintea ta și ar fi cazul unui control amănunțit.

Sincer.

Nu am nimic cu tine dar îmi pare că ai o problemă.

| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

Nu aveți nimic împotriva mea; de aceea, mă acuzați de lucruri false și neadevărate, fără nicio dovadă. Nu cumva sunteți o persoană geloasă de fel?

| gabicoo a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai folosit cuvântul "gelozie"? Ce legătură am eu cu tine? Dacă ne-am cunoaște l-ai fi putut folosi! E clar ai o problemă! Chiar ai o problemă și ar fi cazul să accepți un ajutor de specialitate.
Nu am nimic cu tine. Nu-ți vrea nimeni răul.

| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

Atunci de ce ma acuzati de lucruri false si neadevarate?

| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

De ce ma injositi?

| gabicoo a răspuns (pentru anonim_4396):

Acceptarea faptului că ai o problemă este primul pas spre rezolvarea acesteia. O discuție cu un specialist ți-ar face bine.

| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

Multumesc frumos happy Nu voi lua acest lucru drept sfat umil, pentru ca nu este, nu are nicio justificare, este o formă de umilire a cuiva în contextul unor acuzații nefondate.

| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

Nu văd nicio problemă în a iubi o femeie măritată și a căuta certitudinea dacă și ea mă iubește.

| ioana748 a răspuns:

Nu stii cum ar reactiona acel sot.
Poate o omoara din cauza situatiei.
De obicei cand un barbat doreste femeia altuia trebuie sa aiba Co...ie puternice, nu sa o arunce in fata pericolului.
De ce si -ar dori o femeie un barbat mai slab decat ce are acasa
Dar ea pare oarecum responsabila,mai ales daca are si copii.
In fine,de ce ar interesa pe altcineva despre situatia ei. Hodoronc tronc trebuie sa va plimbati pe bulevard sa va vada toata lumea. Tu te duci linistit, eventual la alta gagica si femeia in bataia pustii impreuna cu copiii ei.
Sunt soti care au omorat si femeia si copiii fix pe acest motiv al unei prostii de moment.
Dupa cate se vede tu nu o iubesti cu adevarat.
Un barbat ar trebui sa protejeze o femeie pe care o iubeste.
Dar asa fac majoritatea femeilor. Cad din lac in put. Adica il lasa pe Gigel ca in capul ei era ca nu se simte protejata, apreciata, respectata si gaseste pe Ionel fix tot la fel, poate putin mai rau.
Si tot asa, mergând pe acelasi tipar se invarte Intr un cerc cu barbati sterili.
Posibil nu a avut niciodată imaginea unui barbat potent, habar nu are ce inseamna dar s-ar putea interesa.

| anonim_4396 explică (pentru ioana748):

Aveți dreptate, nici eu nu o iubesc cu adevărat, dar asta se întâmplă pentru că sunt provocat și sentimentele mele sunt manipulate, având în vedere că nu există o comunicare deschisă și sinceră între noi. Cu ceva timp în urmă, când femeia îmi spunea că își iubește soțul și să o las în pace, chiar din adâncul sufletului îi uram binele, spunând: ‘Dacă ea este fericită, atunci eu sunt fericit pentru ea.’ Atunci am iubit-o cu adevărat și am fost cu adevărat împăcat cu acest lucru.

| ioana748 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar indiferent de cine dorește sa manipuleze sentimentele cuiva, sunt sentimentele tale, doar tu le poti gestiona. Si cand povestea este asa complicata si iti aduce o stare care nu este benefica deloc, de preferat sa te desprinzi de acest context. Nu este usor, dar odata ce reusesti sa treci peste etape, povestea ramane in urma.
Eu nu cred ca cineva poate manipula sentimentele nimanui, nu are cum.Doar poate daca esti vulnerabil si ai breshe multe in suflet. Foarte bine, cu ocazia aceasta ai invatat despre tine, repari golurile si mergi intreg mai departe.
Si exact cand esti linistit si impacat va aparea o prezenta feminina care sa iti ofere oportunitatea de a fi ceea ce esti in esenta., barbat.