| DiaNNa_8415 a întrebat:

Daca persoana iubita va.r insela ati trece peste? Sau ce ati face? Ia sa va aud :d

Răspuns Câştigător
| r8driver a răspuns:

As ertao daca ar fi ea singura fata pe pamant...

Deci nu mai am prietena de 9 luni, motivul despartiri, m-a anselat.
de facut nu e-am facut nimic pentru ca nu ne-am intalnit pana acum, dar daca o s-a ne intalnim vreo data...nu stiu... dar prefer s-a nu ma mai antalnesc.

Dar tu ce ai face?

22 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat de mult sau cu ce si cu cine, sigur m-ar deranja si nu as continua, asa sunt eu, da este da si nu este nu (un nu pe jumatate imi provoaca insomnii ).

Răspuns utilizator avertizat
| r8driver a răspuns:

A-m trimis amandoi odata...

| Silvia a răspuns:

Nu.Nu as trece peste.

| Mya a răspuns:

Depinde de intensitatea sentimentelor pe care le am pentru el, depinde in ce mod m-a inselat(sarut.pana la relatii intime...), cu cine, in ce conjunctura...in fine, toate astea pot fi numite "scuze". In tot cazul ar fi 2 situatii:ori l-as ierta dar sigur lucrurile nu ar mai fi la fel si in scurt timp as pune capat relatiei, ori...as pune capat relatiei! laughing Cu alte cuvinte, in ceea ce ma priveste, tradarea aduce despartire, fie pe moment, fie in scurt timp! Nu pot trai langa o persoana in care mi-am pierdut increderea.Indoiala ca s-ar putea repeta, nu-mi da pace.in schimb sentimentele incep sa dispara odata cu dezamagirea pe care mi-a adus'o.winking

| Victoria a răspuns:

Nu, nu as trece peste. Daca ma inseala, inseamna ca nu ma iubeste si deci nu avem de ce sa mentinem relatia. Chiar daca l-as iubi, m-as desparti de el. Poate dupa o perioada l-as ierta, dar nu m-as impaca cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi zbor creierii pe pereti, masa, geamuri, tavan, pe scarile de afara...am creierul foarte dezvoltatbatting eyelashes asa ca nu ma inselati! happy

cami
| cami a răspuns:

As trece, da.
Poate ca s-a dus la alta doar sa-si bate joc confused. Daca tot pe mine ma iubeste, ce mai conteaza restul, dar stiu ca nu ma inseala, trebuie sa stii cum sa ti-l tii.

Răspuns utilizator avertizat
| r8driver a răspuns:

Eu daca a-s anselao, nu cred ca mar erta.

PS.mersi pentru cadou.

| georgiana a răspuns:

Il/O poti ierta, dar sa nu faca asta mereu...sa afli motivul pentru care te-a inselat, sa vezi daca relatia mai merita o sansa, poate a fost un moment de slabiciune. Tu ai de ales, esti singurul/singura care decide, uneori omul si-o mai face si cu mana lui...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost inselata si am iertat.Am fost oarba, mi-a fost frica sa o iau de la capat, mi-a fost frica de singuratate.Acum,cand ma gandesc, imi dau seama cat am fost de fraiera.
Fetelor, nu are rost sa iertati, nu faceti greseala asta, nu va lasati calcate in picioare, cine va iubeste nu va face sa plangeti, nu va provoaca suferinta, nu va inseala, etc.Intr-un final, tot la despartire se ajunge, mai devreme sau mai tarziu, va treziti ca dintr-un cosmar si nu mai acceptati nici macar sa va priveasca in ochi.Si inca ceva, daca te-a inselat o data si il ierti, o va face si a doua oara.

Răspuns utilizator avertizat
| Crs a răspuns:

NU exista barbat care sa nu insele, dar nici femeie care sa nu eu intoarca!
Daca stiu ca si eu am inselat in relatie, cu siguranta l-as ierta si pe partener, dar daca eu stiu ca nu l-am inselat, nu l-as ierta! big grin

Sau acum. na! depinde si de cat de mult iubesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Crystinutsa, crede-ma ca iertarea nu are nici o legatura cu iubirea, nu ai cum sa mai iubesti un om care te-a tradat si te-a facut sa suferi.Pe moment, asa gandesti, ca il iubesti si de asta il ierti dar, cu timpul realizezi ca iubirea a disparut odata cu primele semne ale tradarii. Cel putin asa gandesc eu, poate am suflet de caine, dar asta simt.

| amoremioX a răspuns:

In primul rand m-as desparti de el. dupa care i-as intoarece-o ca sa simta si el ce-am simtit eu.;(. e greu pentru ca chiar daca nu ti la altcineva trebuie sa treci peste si cu zambetul ala care doare,,,,, asta fac eu acum si mi este tare greu.:*:*:*,, ai grija de u. pupu

| tuska a răspuns:

Pai, daca m-ar insela fara sa stiu, e ok, dar daca as afla, in mod sigur nu as putea sa l iert!

| pisoias29 a răspuns:

Hmm...atata timp cat exista iubire consider ca poti ierta orice...eu am o relatie de 2 ani si o luna si mi-am inselat prietenul si m-a iertat si acum un an si el m-a inselat si abia am aflat despre asta si am facut un mare efort si l-am iertat desi si acum imi este greu si ma bantuie gandurile ...cred ca atunci cand iubesti esti iertat si la randul tau inveti sa ierti

| Alina_5575 a răspuns:

Daca a facut`o odata o va face si a doua oara parerea mea, ...nu am trecut printr`o experienta asemanatoare dar cred ca nu as ierta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie si crede-ma ca nu stiu ce sa fac!
Face doar sex cu altele, nu se implica si emotional (zice el)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ma v-an sela l-as baga si pe ia si pe esl an ghips

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am inselat, el nu stie de asta, imi pare rau, nu ar fi trebuit sa o fac, dar probabil m
el nestiind sa ma *administreze* m-am lasat dusa de val, sad si stiu ca si el a facut-o, nu am nimic cert insa, doar stiu, nu stiu ce se va intampla daca ar afla, nu cred ca m.ar ierta, pacat ca barbatii nu vad anumite lucruri. noi suntem de 8 ani impreuna, nu stiu daca, ce am facut va schimba intr-un fel relatia mea, insemnand sa apreciez mai mult ce am langa mine, nu l-am inselat niciodata, nu as mai face-o cu siguranta, doar ca mi-e greu sa trec peste:_((